Obserwuj w Google News

Padł rekord filmowy 2022 roku. Tom Cruise ma powody do dumy

2 min. czytania
27.06.2022 15:52
Zareaguj Reakcja

"Top Gun: Maverick" to film z Tomem Cruisem, który jest kontynuacją produkcji z 1986 roku. Film przełamał złą passę spowodowaną pandemią koronawirusa i pobił rekord finansowy w 2022 roku.

Top Gun
fot. Materiały prasowe Paramount

Padł rekord filmowy 2022 roku. Tom Cruise ma powody do dumy. Film "Top Gun: Maverick", w który niewiele osób wierzyło, osiągnął spektakularny sukces finansowy, tym samym przełamując złą passę spowodowaną pandemią koronawirusa.

Zobacz także: Twórcy "Top Gun" przed sądem? Zostali pozwani za naruszenie praw

Padł rekord filmowy 2022 roku. "Top Gun: Maverick" ze świetnym wynikiem finansowym

"Top Gun: Maverick" to nowa odsłona filmu z 1986 roku, w którym główną rolę gra Tom Cruise. Jak podaje onet.pl - film osiągnął spektakularny sukces i został rekordzistą światowego box-office. Warto zwrócić uwagę na to, że produkcja nie jest emitowana w Chinach i Rosji, czyli na dwóch dużych rynkach, które generują ogromne pieniądze w branży filmowej. 

Redakcja poleca

Okazuje się, że film "Top Gun: Maverick" i bez tego poradził sobie świetnie. Na ten moment (27 czerwca 2022) zarobił ponad 1 mld 6 mln dolarów. Tym samym produkcja wyprzedziła poprzedniego lidera, czyli film "Doktor Strange" (zarobek 943 mln dolarów).

O czym opowiada produkcja "Top Gun: Maverick"? Jest to opowieść o losach Mitchella (w tej roli Tom Cruise). Mężczyzna służy w amerykańskiej marynarce wojennej już ponad 30 lat. Udało mu się dotrzeć na sam szczyt - jest pilotem, który testuje najnowocześniejsze maszyny. Pewnego dnia dostaje zlecenie, by przygotował młodszych pilotów do tajnej misji. Do tego bohater musi się zmierzyć z bolesną przeszłością.

"Top Gun: Maverick": gdzie oglądać film?

Film "Top Gun: Maverick" miał premierę 27 maja 2022 roku. Produkcję nadal można zobaczyć w kinach. Najlepiej szukać w dużych multipleksach.

Zobacz także:  „Top Gun Maverick”: ten rozpędzony blockbuster to realizacyjna petarda [RECENZJA]

RadioZET.pl/Onet.pl

The Gray Man - kadr z filmu
8 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Netflix