Obserwuj w Google News

Fani Chadwicka Bosemana oburzeni postawą Akademii i przyznaniem Oscara Anthony'emu Hopkinsowi

2 min. czytania
26.04.2021 16:27
Zareaguj Reakcja

Oscary 2021 zaliczyły kilka wpadek i kontrowersji. Do jednej z najgłośniejszych zalicza się statuetka w kategorii Najlepszy aktor. Co rozwścieczyło fanów Chadwicka Bosemana?

Fani Chadwicka Bosemana oburzeni postawą Akademii i przyznaniem Oscara Anthony'emu Hopkinsowi
fot. USA TODAY Network/Sipa USA/East News

Oscary 2021 za nami. Jak co roku, nie obyło się bez wpadek, zaskoczeń i kontrowersji. Najgłośniej komentowaną kategorią jest stanowczo Najlepszy aktor pierwszoplanowy, w której to zwyciężył Anthony Hopkins. Czyżby niezasłużenie? Tak przynajmniej twierdzą niektórzy fani Chadwicka Bosemana.

Oscary 2021 - Fani Chadwicka Bosemana oburzeni

Chadwick Boseman to aktor znany głównie z roli Black Panthera w filmach Marvel Studios, który zmarł w sierpniu 2020 roku. Podczas Oscarów 2021 miał on szansę na otrzymanie pośmiertnego Oscara w kategorii Najlepszy aktor pierwszoplanowy za film "Ma Rainey: Matka bluesa". Choć Boseman był zdecydowanym faworytem, a dla wielu jego zwycięstwo miało być jedynie formalnością, statuetka ostatecznie powędrowała do Anthony'ego Hopkinsa.

Redakcja poleca

W sieci zawrzało. Na Twitterze pojawiły się liczne wpisy osób oburzonych postawą Akademii. W czym właściwie leży problem? Przede wszystkim w tym, że (zdaniem niektórych) Chadwick Boseman został wykorzystany jako przynęta, by wzbudzić możliwie jak największe napięcie oraz zaskoczenie w odbiorcach. Internauci w swoich wypowiedziach powołują się na fakt, iż zgodnie z harmonogramem Oscarów, ostatnią przyznawaną statuetką jest ta w głównej kategorii - Najlepszy film. W tym roku wprowadzono jednak znaczącą zmianę.

Podczas Oscarów 2021 to właśnie kategoria Najlepszy aktor pierwszoplanowy pozostawiona została na sam koniec. Odbiorcy pierwotnie zakładali, że miało to na celu jeszcze dobitniejsze upamiętnienie zmarłego Chadwicka Bosemana. Gdy nagrodę przyznano jednak Anthony'emu Hopkinsowi (który był równie zaskoczony, co pozostali), fani Bosemana nie kryli oburzenia. Pojawiły się głosy o wykorzystywaniu aktora jako przynęty, ignorancji i nieodpowiedzialności Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej.

Redakcja poleca

Oto przykładowe wpisy oburzonych internautów:

Nie obchodzi mnie, co mówicie. Chadwick Boseman na zawsze pozostanie jednym z najlepszych aktorów tego pokolenia i zasłużył na zdobycie tego Oscara. NIE zasłużył na to, by być używanym jako przynęta.

Chadwick Boseman był ikoną, serwując nam tak wiele niesamowitych występów w swojej karierze. Oscary po raz kolejny udowodniły, że nie mają pojęcia, co robią. Przesyłam wyrazy miłości do rodziny i przyjaciół Chadwicka.

Więc zachowali Oscara dla Najlepszego aktora na sam koniec, zagrali muzykę soulową [nawiązanie do "Ma Rainey: Matka bluesa" z Chadwickiem Bosemanem - przyp. red.], kiedy Joaquin Phoenix pojawił się na scenie i NIE przyznali go Bosemanowi? To Najlepszy film jest zazwyczaj ostatnią kategorią. Co to była za ustawka.

Oliwy do ognia dodał również fakt, iż Anthony Hopkins nie odebrał przyznanej mu nagrody. Aktor nie połączył się również internetowo, co poskutkowało niezręcznym i pospiesznym zakończeniem gali Oscarów. Hopkins opublikował później w sieci nagranie, w którym wyjaśnił zaistniałą sytuację. Jak się okazało, nawet on był przekonany, że to Chadwick Boseman otrzyma nagrodę.

Anthony Hopkins zaskoczony zdobyciem Oscara: "Nie spodziewałem się". Wspomina Chadwicka Bosemana
Aktorzy, którzy nigdy nie dostali Oscara. Kto czeka na statuetkę?