Obserwuj w Google News

Oscary 2021: "In Memoriam" z kolejnymi wpadkami. Kogo w tym roku pominięto? [WIDEO]

2 min. czytania
26.04.2021 12:05

Oscary 2021 za nami. Akademia znów postanowiła upamiętnić filmowe osobistości, które zmarły w minionym roku. Nie obeszło się jednak bez wpadek. Kogo pominięto w "In Memoriam"?

Oscary 2021: "In Memoriam" z kolejnymi wpadkami. Kogo w tym roku pominięto? [WIDEO]
fot. Chris Pizzello/Invision/AP/East News; PG / Splash News/EAST NEWS (zdjęcie poglądowe)

Oscary 2021 rozdane. Jak co roku nie obyło się bez kontrowersji, zaskoczeń i... wpadek. Sekcja "In Memoriam", w której Akademia Filmowa uhonorowała zmarłych w minionym roku filmowców, wywołała burzę w internecie. Co się stało?

Oscary 2021 - kogo pominięto w "In Memoriam"?

"In Memoriam" to nieodzowna część każdej gali oscarowej. W formie wzruszającego materiału wideo, członkowie Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej pożegnali osobistości ze świata kina, które odeszły w minionym roku. Sęk w tym, że o kilku osobach zapomniano.

Podczas Oscarów 2021 zapomniano między innymi o Jessice Walter, gwieździe takich filmów jak "Zagraj dla mnie Misty" i "Grand Prix" oraz serialu "Bogaci bankruci". Inną aktorką pominiętą w "In Memoriam" jest znana z serialu "Glee" Naya Rivera, która zmarła tragicznie ratując życie swojego syna.

Redakcja poleca

Zabrakło również upamiętnienia aktora Nicka Cordero oraz kompozytora Adama Schlesingera, który w 1997 roku otrzymał nominację do Oscara za piosenkę do filmu "Szaleństwa młodości".

Nie jest to pierwsza taka wpadka w kwestii "In Memoriam". W minionych latach wielokrotnie pomijano znanych aktorów i filmowców, jak choćby  Luke'a Perry'ego, gwiazdora "Beverly Hills, 90210". Zazwyczaj takie wpadki tłumaczono tym, że Akademia zwyczajnie pomija osoby, które nie otrzymały nigdy nominacji do Oscara lub innych ważnych nagród. Cóż, w tym roku na nic się nie zdadzą takie wytłumaczenia. Adam Schlesinger był nominowany do Oscara, zaś Jessica Walter dwukrotnie walczyła w wyścigu o Złote Globy.

Zobacz także:  Oscary 2021 - aż 7 Oscarów dla Netflixa. Wielki sukces platformy podczas gali

W sieci zawrzało, a internauci zarzucają również, że cała sekcja "In Memoriam" potraktowana została po macoszemu i "naprędce", jakby członkowie Akademii chcieli "odbębnić" oddanie hołdu zmarłym i przejść do głównego tematu gali.

Redakcja poleca
Aktorzy, którzy nigdy nie dostali Oscara. Kto czeka na statuetkę?