Obserwuj w Google News

"Obecność 3: Na rozkaz diabła" - nagranie z prawdziwych egzorcyzmów w nowej zapowiedzi horroru

2 min. czytania
21.05.2021 08:52
Zareaguj Reakcja

"Obecność 3: Na rozkaz diabła" to horror oparty na faktach. W najnowszej zapowiedzi filmu pojawił się fragment nagrania z prawdziwych egzorcyzmów związanych ze sprawą Arne'ego Cheyenne'a Johnsona.

Obecność 2 - FRANCES O'CONNOR; MADISON WOLFE; LAUREN ESPOSITO - kadr z filmu
fot. New Line Cinema, Atomic Monster, Evergreen Media Group, RatP / A/East News

Trzecia część serii "Obecność" zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji twórcy horroru postanowili podzielić się zupełnie nową zapowiedzią, w której prezentują oryginalne materiały sugerujące istnienie diabła, pochodzące z głośnej sprawy Arne'ego Cheyenne'a Johnsona, na której podstawie powstał film.

"Obecność 3" - prawdziwe egzorcyzmy w zapowiedzi horroru

Seria "Obecność" od samego początku jest oparta na faktach. Głównymi bohaterami są bowiem słynni demonolodzy Ed i Lorraine Warrenowie, którzy istnieli naprawdę. Byli zaangażowani w sprawę mężczyzny, który zabił człowieka, twierdząc, że do zbrodni popchnął go sam diabeł.

Redakcja poleca

Sprawa Arne'ego Cheyenne'a Johnsona była pierwszym w historii Stanów Zjednoczonych procesem sądowym, w którym obrona miała na celu udowodnienie niewinności na podstawie twierdzenia, że pozwany został opętany przez demona, a więc nie odpowiada za popełniony czyn. Twórcy filmu dotarli do Debbie Johnson - żony mężczyzny, która pokrótce opowiedziała niewiarygodną historię, prezentując fragmenty nagrań z egzorcyzmów, przeprowadzanych na jej bracie Davidzie.

Oglądaj

Tragedia Johnsonów zaczęła się, kiedy 11-letni brat Debbie miał zostać opętany przez demona. Dziwne sytuacje, które działy się w otoczeniu Davida sprawiły, że Arne i Debbie zwrócili się o pomoc do Warrenów, a następnie do Kościoła Katolickiego. Odprawiono szereg egzorcyzmów. Fragment zapisu jednego z nich pojawia się w najnowszej zapowiedzi horroru "Obecność 3: Na rozkaz diabła". To właśnie podczas wypędzania złej siły demon miał opuścić ciało chłopca i opętać Arne'ego, a następnie dopuścić się zbrodni. 

Redakcja poleca

"Obecność 3: Na rozkaz diabła" - kiedy premiera?

Trzecia część "Obecności" bazuje na tej historii, oczywiście odpowiednio ją koloryzując, jak miało to miejsce w innych horrorach z serii. Reżyserem filmu jest Michael Chaves. Za produkcję odpowiada natomiast James Wan - twórca cyklu filmowych opowieści o Warrenach. W rolach głównych wystąpili Patrick Wilson, Vera Farmiga i Ruairi O’Connor. "Obecność 3: Na rozkaz diabła" trafi do kin już 26 maja 2021 roku. Polska premiera została zaplanowana na 11 czerwca 2021.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku

RadioZET.pl/ Warner Bros. Pictures/ YouTube