Obserwuj w Google News

Mężczyzna, który śmiertelnie potrącił gwiazdę "Zaginionej dziewczyny" przyznał się do winy

2 min. czytania
30.09.2022 05:58
Zareaguj Reakcja

Aktorka Lisa Banes zmarła w wyniku potrącenia przez hulajnogę elektryczną w 2021 roku. Sprawca został aresztowany i przyznał się do winy. Jaki wyrok usłyszy?

Lisa Banes
fot. LFI/Photoshot/REPORTER

W czerwcu 2021 roku doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem Lisy Banes - aktorki znanej z filmu "Zaginiona dziewczyna" i serialu "Bananowy doktor". Sprawca potrącenia został złapany i stanął przed sądem. Mężczyzna przyznał się do winy.

Lisa Banes: mężczyzna odpowiedzialny za śmierć aktorki przyznał się do winy

Lisa Banes - amerykańska aktorka, która 4 czerwca 2021 roku trafiła do szpitala w stanie krytycznym jako ofiara wypadku drogowego, zmarła 10 dni później na skutek odniesionych obrażeń głowy. Miała 65 lat. Policji udało się namierzyć sprawcę potrącenia przez hulajnogę elektryczną.

Redakcja poleca

Jak podaje NBC News, 27-letni Brian Boyd przyznał się do winy. Mężczyzna usłyszy wyrok 30 listopada 2022 roku. Sprawca potrącił aktorkę, kiedy ta przechodziła przez jedną z nowojorskich ulic i oddalił się z miejsca wypadku. Policja aresztowała go kilka tygodni później. 28 września 2022 roku Boyd przyznał się do winy za zabójstwo drugiego stopnia i opuszczenie miejsca zdarzenia oraz niepoinformowania służb o zajściu. Mężczyźnie grozi od 3 do 9 lat pozbawienia wolności.

Prokurator Alvin Bragg zajmujący się sprawą skomentował proponowany przez siebie wyrok.

Brian Boyd prowadził lekkomyślnie, nie zważając na przechodniów, śmiertelnie uderzając ukochaną aktorkę i mieszkankę Nowego Jorku, po czym odjechał, by uniknąć odpowiedzialności. Lisa Banes zostanie zapamiętana za swój wkład w bogatą historię Nowego Jorku poprzez jej role na ekranie i na Broadwayu. Składam najgłębsze kondolencje jej przyjaciołom, rodzinie i wielu osobom, które ją kochali w trakcie jej wieloletniej kariery.

Prawnik Boyda odmówił komentarza.

Redakcja poleca

Lisa Banes: kim była aktorka śmiertelnie potrącona przez hulajnogę?

Banes urodziła się 9 lipca 1955 roku w Chagrin Falls w stanie Ohio. Studiowała aktorstwo w Juilliard School w Nowym Jorku. Wielokrotnie występowała na Broadwayu. Przed kamerą zadebiutowała w roku 1984. Od tego momentu Banes grała w wielu produkcjach kinowych i telewizyjnych. Regularnie pojawiała się w takich serialach jak "The Trials of Rosie O'Neill", "Nagi patrol", "Diabli nadali", "Sześć stóp pod ziemią", "Gotowe na wszystko", "Prawo i porządek" czy "Nashville". Od roku 2010 do 2016 wcielała się w postać Ellen Collins w "Bananowym doktorze".

Wśród filmowych ról Banes znalazły się takie tytuły jak "Hotel New Hampshire", "Koktajl", "Znamię" oraz "Pumpkin". Najbardziej znaną rolą filmową aktorki była postać matki tytułowej bohaterki w "Zaginionej dziewczynie" Davida Finchera. Prywatnie była żoną Kathryn Kranhold.

RadioZET.pl/NBC News