Obserwuj w Google News

Kevin sam w domu: 5 ciekawostek o popularnym filmie świątecznym

Sylwia Bagińska
2 min. czytania
Aktualizacja 22.12.2021
22.12.2021 11:53
Zareaguj Reakcja

„Kevin sam w domu” to jeden z najpopularniejszych filmów świątecznych. Produkcja co roku jest chętnie oglądana przez widzów na całym świecie. Jakie historie kryją się za tym słynnym filmem z Kevinem McCalisterem?

Kevin sam w domu
fot. CAP/RFS/Capital Pictures/East News

„Kevin sam w domu” – 5 ciekawostek z najpopularniejszego filmu świątecznego. Ta produkcja przez wielu z nas była obejrzana przez kilka nawet kilkanaście razy. W końcu „Kevin sam w domu” charakteryzuje się niepowtarzalnym klimatem świątecznym. W naszym artykule znajdziesz 5 ciekawostek o tej słynnej produkcji. Sprawdź, co warto o niej wiedzieć.

Kevin sam w domu – 5 ciekawostek o filmie

Film „ Kevin sam w domu” przedstawia historię chłopca, który przez przypadek zostaję sam w domu na Święta. Rodzina McCallisterów postanawia na Boże Narodzenie wyjechać do Paryża. Przez poranne zamieszanie zapominają obudzić Kevina. Tytułowy bohater zostaje sam w domu, którym interesują się włamywacze.

Zobacz także: Love Actually: 5 ciekawostek o popularnym filmie świątecznym

Poniżej znajdziecie 5 ciekawostek związanych z filmem „Kevin sam w domu”.

  1. W scenie, w której Harry gryzie Kevina, Joe Pesci naprawdę ugryzł małego chłopaka. Macaulay Culkin ma bliznę na palcu.
  2. Wielu znanych aktorów odrzuciło rolę włamywacza Harry’ego m.in. Robert De Niro, Danny DeVito, Rowan Atkinson, Bob Hoskins, Christopher Lloyd, Jon Lovitz, Phil Collins oraz Dudley Moore.
  3. Na dłoni włamywacza odgrzała się litera w kształcie „M”. W sposób, jaki aktor chwycił klamkę uniemożliwia odbicie takiego kształtu.
  4. W filmie został użyty sztuczny śnieg. Po nakręceniu „Kevina samego w domu” produkcja podarowała go operze w Chicago.
  5. Fotografia dziewczyny Buzza, którą ogląda Kevin, przedstawia chłopca ucharakteryzowanego na płeć przeciwną. Reżyser tłumaczył to troską o dobro ewentualnych kandydatek do zrobienia zdjęcia.

Zobacz także: Holiday: 5 ciekawostek o popularnym filmie świątecznym

 

RadioZET.pl/SB

Filmy świąteczne, które zepsują wam Gwiazdkę. Top 10 najgorszych bożonarodzeniowych produkcji [ZDJĘCIA]