Obserwuj w Google News

Katoflix: pojawiła się chrześcijańska wersja Netflixa. Co można na niej znaleźć?

Roksana Orlicka
2 min. czytania
10.03.2020 15:03
Zareaguj Reakcja

Katoflix to chrześcijańska odpowiedź na Netflixa, na której znajdą się jedynie filmy o tematyce religijnej. Jakie tytuły będzie można zobaczyć oraz jaki będzie koszt wykupienia platformy?

Katoflix jaka jest oferta nowej platformy
fot. Shutterstock

Katoflix: pojawiła się chrześcijańska wersja Netflixa. Cytując twórców platformy - ma ona poprzez film prowadzić do Boga. Czego się spodziewać? I co znalazło się na nowej platformie? Zdradzamy, czym jest Katoflix.

Zobacz także: Węże 2020: Znamy nominacje dla najgorszych polskich filmów [NOMINACJE]

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów"

Katoflix: chrześcijańska odpowiedź na Netflixa

Kilka miesięcy temu, gdy na Netflixie pojawił się serial  "Mesjasz", pojawił się głosy krytyki. Serial zachwycił dziennikarzy, jednak uraził wielu katolików, którzy domagali się, żeby usunąć produkcję z platformy. Okazuje się, że między innymi z tego powodu powstał Katoflix, platforma z produkcjami o tematyce religijnej. 

Katoflix nieco przypomina Netflixa. Właścicielem serwisu VOD jest Studio Katolik. Jest ono prowadzone przez Zgromadzenie Salwatorianów w Krakowie. Na stronie Katoflixa można przeczytać, że jest to miejsce ze starannie wyselekcjonowanymi produkcjami. Można tam znaleźć filmy, które mają inspirować, zmuszać do refleksji, a nawet skłonić do poważnych zmian w życiu. 

Chcemy Ci zaoferować produkcje, które bez obaw pokażesz swoim dzieciom, polecisz znajomym lub podsuniesz komuś, kto przeżywa trudne momenty w swym życiu. Naszym marzeniem jest stworzenie przestrzeni, która wykorzystując siłę przekazu filmowego, będzie prowadziła do Boga - można przeczytać.

Co więcej, platforma ma wspierać polskie produkcje chrześcijańskie. Jak działa platforma Katofix? Co tydzień ma się na niej pojawiać pięć nowych produkcji. Na Katoflixie znajdziemy filmy, seriale, dokumenty, ale także wywiady. Co ciekawe, Katoflix nie posiada abonamentu. Wykupuje się dostęp do danego tytułu. Część produkcji ma być darmowa, cena innych ma nie przekraczać 10 złotych.

Co można znaleźć na Katoflixie? Między innymi filmy "Ocalić boga", "Stracone święta", Jak własny syn". Do tego będzie można zobaczyć program z cyklu "Oglądaj dzieła Boże". Na razie nie ma danych, ile osób jest zainteresowanych z oferty.

Zobacz także:  Disney+ nie pojawi się jednak latem w Polsce? Zaskakujące wieści

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET

 

RadioZET.pl/Onet.pl/RO