Obserwuj w Google News

Charlbi Dean nie żyje. Młoda aktorka zmarła nagle

2 min. czytania
31.08.2022 07:42
Zareaguj Reakcja

Zmarła Charlbi Dean - aktorka i modelka pochodząca z RPA. Miała tylko 32 lata. Powodem śmierci była nagła choroba.

Charlbi Dean
fot. Backgrid/East News

29 sierpnia 2022 roku odeszła Charlbi Dean. Była aktorką filmową i telewizyjną oraz modelką z RPA, grającą między innymi w produkcji nagrodzonej Złotą Palmą na festiwalu filmowym w Cannes. Miała tylko 32 lata. Co było przyczyną jej śmierci?

Charlbi Dean nie żyje

O śmierci aktorki poinformował między innymi portal Deadline, któremu udało się potwierdzić smutną wiadomość. Nie podano szczegółów dotyczących zgonu Dean. Wiadomo, że zmarła w Nowym Jorku na nagłą nieoczekiwaną chorobę.

Redakcja poleca

Charlbi Dean urodziła się 5 lutego 1990 roku w Kapsztadzie jako Charlbi Dean Kriek. Karierę modelki zaczęła w wieku 6 lat, występując w reklamach i katalogach reklamowych. Jako 12-latka podpisała umowę z agencją Alfa Model Management. W tym okresie podróżowała po całym świecie, ucząc się w trybie domowym. W 2008 roku uległa wypadkowi samochodowemu, który spowodował, że zakończyła pracę modelki.

2 lata później zadebiutowała jednak przed kamerą jako aktorka w filmie "Spud". Powróciła do roli Amandy w sequelu "Spud 2: The Madness Continues" z 2013 roku. W kolejnych latach występowała w takich filmach, jak "Pacific Standard Time", "Don't Sleep", "Can't Have You" czy "Wywiad z Bogiem". W 2017 roku zadebiutowała w serialu "Elementary". Rok później zagrała w dwóch sezonach superbohaterskiej produkcji telewizyjnej DC "Black Lightning" wcielając się w Syonide. Dean grała w 9 odcinkach serialu.

Przełomem w jej karierze była rola postaci o imieniu Yaya w nagrodzonym Złotą Palmą komediodramacie "W trójkącie" z 2022 roku. Aktorka wystąpiła w nim u boku Harrisa Dickinsona i Woody'ego Harrelsona. Łącznie na swoim koncie miała 11 ról i stała u progu kariery aktorskiej.

Redakcja poleca

Była zaręczona z modelem z RPA Lukiem Volkerem.

RadioZET.pl/Deadline