Obserwuj w Google News

„Benedetta“: polski zwiastun i data premiery kontrowersyjnego filmu o zakonnicy lesbijce [WIDEO]

2 min. czytania
25.11.2021 14:37
Zareaguj Reakcja

„Benedetta“ to głośny i kontrowersyjny film, który został pokazywany premierowo na festiwalu w Cannes. Teraz światło dzienne ujrzał polski zwiastun obrazu, unaoczniający dlaczego produkcja odbiła się takim echem. Kiedy premiera?

Benedetta - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Aurora Films

„Benedetta“ to najnowszy film holenderskiego reżysera Paula Verhoevena, który prezentowany był podczas tegorocznego festiwalu filmowego w Cannes. „Benedetta” to inspirowana prawdziwą historią opowieść o Benedettcie Carlini, która wierzyła, że została wybrana przez Boga i obdarzona jezusowymi stygmatami. Kobieta nie kryła też swoich preferencji seksualnych, wdając się  konwencie w lesbijski romans z jedną z sióstr.

Film bazuje na powieści historycznej Judith C. Brown – „Immodest Acts: The Life Of A Lesbian Nun In Renaissance Italy” (w luźnym tłumaczeniu na j. polski: „Nieprzyzwoite Akty: Życie zakonnicy lesbijki w renesansowych Włoszech”), a pierwotny tytuł dzieła to „Błogosławiona Dziewica” (org. „Blessed Virgin”).

Redakcja poleca

„Benedetta”: polski zwiastun

Polski dystrybutor filmu – firma Aurora Films, wypuścił właśnie polski zwiastun produkcji. Materiał wideo prezentuje się następująco:

„Benedetta” – twórcy i obsada

Reżyserem i współscenarzystą filmu jest Paul Verhoeven, twórca takich hitów jak „Nagi instynkt”, … czy „Elle” z niezawodną Isabelle Huppert. Drugim autorem scenariusza jest David Birk, a całość bazuje na powieści Judith C. Brown.

Na ekranie zobaczymy natomiast takich aktorów i aktorki jak: Virginie Efira, Charlotte Rampling, Daphné Patakia, Lambert Wilson and Olivier Rabourdin.

„Benedetta” – kiedy premiera?

Polska premiera filmu przewidziana jest na 9 stycznia 2022.

Czytaj także:  „Mistrz“ z Piotrem Głowackim z szansą na nominację do Złotego Globu [WIDEO]

RadioZET.pl/informacja prasowa Aurora Films/YouTube

Najlepsze filmy biograficzne - TOP 10. M.in. "Bogowie", "Fighter" i "Piękny umysł" [ZDJĘCIA]