Obserwuj w Google News

"Królowa Charlotta": prequel "Bridgertonów z pierwszym zwiastunem i datą premiery

2 min. czytania
14.02.2023 23:43
Zareaguj Reakcja

„Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów” to prequel jednego z najchętniej oglądanych seriali oryginalnych platformy streamingowej Netflix. „Bridgertonowie” są globalnym hitem, więc szefowie serwisu poszli za ciosem i przygotowali opowieść o jednej z bardziej lubianych bohaterek trzecioplanowych. Wiemy, kiedy premiera prequela o królowej Charlottcie.

Królowa Charlotta - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix

„Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów” to nowa propozycja dla fanów „ Bridgertonów” i seriali kostiumowych. Nowa produkcja, osadzona w dobrze znanym świecie, przyjrzy się młodości jednej z najbardziej lubianych postaci serialu i pozwoli zrozumieć reguły, rządzące światem „Bridgertonów”.

Nowy seria to prequelowa opowieść o życiu królowej Charlotty i jej drodze do władzy. To także burzliwa historia miłosna, skupiająca się na jej małżeństwie z królem Jerzym, które zapoczątkowało piękną historię miłosną i zmiany społeczne. W rezultacie tych zmian powstał towarzyski światek regencji, w którym brylują bohaterowie „Bridgertonów”. „Królowa Charlotta” odpowie na wszystkie wasze pytania. Nawet, a może w szczególności, te których wstydziliście się wypowiedzieć wprost.

Redakcja poleca

„Królowa Charlotta” – zwiastun

Serial reklamowany jest następującym materiałem prasowym, który ujrzał światło dzienne w Walentynki, tj. we wtorek 14 lutego 2023 roku.

„Królowa Charlotta: Opowieść ze świata Bridgertonów” – twórcy i obsada

Pomysłodawczynią i showrunnerką nowego serialu jest Shonda Rhimes, matka sukcesu nie tylko „Bridgertonów”, ale i „Sposób na morderstwo”, „Kim jest Anna?” czy nieśmiertelnych „Chirurgów” emitowanych nieprzerwanie od 2005 roku. Reżyserem serialu jest zaś Tom Verica, który doskonale zaznajomiony jest z produkcjami Shondaland, gdyż pojawił się na planach „Bridgertonów”, „Skandalu”, „Prywatnej praktyki” i „Chirugów”. 

W głównych rolach w nowym serialu zobaczymy natomiast następujących aktorów i aktorki: Golda Rosheuvel (Królowa Charlotta), Adjoa Andoh (Lady Agatha Danbury) i Ruth Gemmell (Lady Violet Bridgerton) pojawią się w rolach znanych widzom z serialu Bridgertonowie.

India Amarteifio (Line of Duty) zagra młodą królową Charlottę, natomiast Corey Mylchreest (Sandman) młodego króla Jerzego. Arsema Thomas zadebiutuję w roli młodej Agathy Danbury, a Michelle Fairley znana z serialu Gangi Londynu zagra księżniczkę Augustę. Obsadę uzupełniają Sam Clemmett (Harry Potter i Przeklęte Dziecko - West End i Broadway, The War Below) jako Młody Brimsley, Freddie Dennis (Nierealnie) jako Reynolds, Richard Cunningham (Wiedźmin) jako Lord Bute, Tunji Kasim (Nancy Drew) jako Adolphus, Rob Maloney (Casualty) jako Royal Doctor, Cyril Nri (Cucumber) jako Lord Danbury oraz Hugh Sachs (Bridgertonowie sezon 1 i 2) jako Brimsley.

„Królowa Charlotta” – kiedy premiera?

Nowy sześcioodcinkowy serial limitowany zadebiutuje na platformie Netflix już w czwartek 4 maja. Dwa dotychczasowe sezony serialu „Bridgertonowie” są zaś już dostępne w serwisie.

Czytaj także:  Boczarska czy Sieklucka? Amant z „365 dni” porównuje partnerki

RadioZET.pl/informacja prasowa Netflix/YouTube

Najlepsze festiwalowe filmy 2022 roku – TOP10 Filmów, które dopiero trafią do polskich kin [LISTA]
10 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe festiwali