Obserwuj w Google News

Seriale podobne do "The 100". 5 tytułów, które spodobają się fanom Setki [LISTA]

2 min. czytania
06.10.2020 17:00
Zareaguj Reakcja

"The 100" to serial science fiction w klimacie postapokaliptycznym. Jakie seriale podobne do "The 100" powinniście obejrzeć? Przedstawiamy 5 najlepszych tytułów, które przypadną do gustu fanom Setki. 

Seriale podobne do "The 100". 5 tytułów, które spodobają się fanom Setki
fot. CW Network / Bonanza Productions/ East News

"The 100" to serial, który od 2014 roku wzbudzał silne emocje, jednocześnie udowadniając, że nie jest sztampową "teen dramą". Przygody Clarke, Setki i reszty bohaterów dobiegły końca wraz z wrześniem 2020 roku, co sprawiło, że fani poszukują podobnych produkcji. Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy dla was listę 5 najlepszych seriali podobnych do "The 100". Znajdziecie ją poniżej.

"The 100" - podobne seriale [LISTA]

Seriali podobnych do "The 100" jest stosunkowo wiele. Choć produkcja stacji The CW mieści się w ramach serialu dla nastolatek, oferuje znacznie więcej. To mieszanka science fiction i brutalnego klimatu postapokaliptycznego, gdzie oba motywy naprzemiennie się uzupełniają. Zatem, wśród seriali podobnych do "The 100" znajdziemy zarówno tytuły stricte młodzieżowe, jak też dojrzalsze propozycje.

Nasza lista 5 seriali podobnych do "The 100" prezentuje się następująco:

"The Walking Dead" 

Adaptacja komiksów Roberta Kirkmana to już klasyka gatunku postapo. Hordy krwiożerczych zombie, globalna pandemia i wieczna walka o przetrwanie, a wszystko to w niezwykle naturalistycznym klimacie. Zarówno "The Walking Dead", jak i "The 100", oferują nam obraz życia w świecie po apokalipsie (choć jej przyczyna jest różna), a także wgląd w psychikę bohaterów. Obie produkcje poruszają temat przeżycia za wszelką cenę oraz moralnych granic.

Zatem - podobało Ci się "The 100"? "The Walking Dead" jest serialem dla Ciebie.

"Fear The Walking Dead"

Prequel powyższego tytułu ukazujący początki apokalipsy zombie. Zarówno klimat, jak i tematyka są niezwykle podobne, zatem "Fear The Walking Dead" również jest doskonałą propozycją dla miłośników "The 100". Zwłaszcza, jeśli należeliście do fanów Lexy. Wcielająca się w nią aktorka gra tutaj bowiem główną rolę. 

"Terra Nova"

Akcja tego serialu rozgrywa się w 2149 roku, gdy Ziemia została całkowicie zniszczona. Grupa ludzi, w ramach eksperymentu, zostaje wysłana z misją poszukiwania miejsca, w którym ludzkość mogłaby się osiedlić. Główni bohaterowie podróżują za pomocą dziury czasoprzestrzennej, która przenosi ich 85 milionów lat w przeszłość. "Terra Nova" to serial tak podobny do "The 100", że dla fanów Setki jest wręcz pozycją obowiązkową.

"12 małp"

Minęło 27 lat od apokalipsy. Powodem była pandemia tajemniczego wirusa, który zniszczył życie na Ziemi. Aby ratować ludzkość, główny bohater zostaje wysłany w przeszłość. Jego zadaniem jest odkrycie i zniszczenie źródła śmiertelnej choroby.

"Zagubieni w kosmosie"

Tym razem coś dla tych, którzy w "The 100" cenili bardziej odsłonę science fiction, niż postapo. Akcja "Zagubionych w kosmosie" rozgrywa się w przyszłości, gdy kolonizacja innych planet stała się możliwa. Główni bohaterowie zmuszeni są do awaryjnego lądowania na nieznanej im planecie. Nie są jednak gotowi na to, co tam zastaną. 

.

Najlepsze horrory, które każdy powinien zobaczyć [TOP13]