Obserwuj w Google News

Michael Nader nie żyje. Gwiazdor "Dynastii" miał 76 lat

2 min. czytania
26.08.2021 15:25
Zareaguj Reakcja

Michael Nader nie żyje. Aktor znany przede wszystkim z roli Dexa w legendarnej "Dynastii" zmarł w poniedziałek 23 sierpnia 2021 roku. Miał 76 lat.

Michael Nader
fot. Chris Barham/ANL/Shutterstock/Rex Features/East News

Michael Nader, aktor telewizyjny i filmowy, zmarł 23 sierpnia 2021 roku w wieku 76 lat. Światową sławę zdobył w latach 80. za sprawą roli Dexa w serialu "Dynastia". Informację o śmierci gwiazdora przekazała jego żona Jodi Lister.

Michael Nader nie żyje. Kim był? Gdzie grał?

Michael Nader urodził się w 1945 roku w St. Louis w stanie Missouri. Na ekranie zaczynał jeszcze jako nastolatek. W latach 60. pojawiał się w produkcjach takich jak "Beach Party", "Przyjęcie", "Plażowe bingo" itp. Pierwszą większą rolę dostał w 1965 roku. Wcielał się wówczas w postać Siddo w sitcomie "Gidget". W latach 70. rozpoczął swoją karierę w operach mydlanych - grał w "As the World Turns" i "Bare Essence". W 1983 roku znalazł się w stałej obsadzie serialu "Dynastia", gdzie przez sześć lat - aż do zakończenia produkcji - występował jako Farnsworth "Dex" Dexter.

Abc-Tv/Kobal/Shutterstock/Rex Features/East News
fot. Abc-Tv/Kobal/Shutterstock/Rex Features/East News

Na początku lat 90. Nader dołączył do obsady "Wszystkich moich dzieci", gdzie występował jako Dimitri Marick. W rolę tę wcielał się przez ponad dekadę. Powrócił do niej jeszcze w reboocie z 2013 roku.

Jego kariera nie była jednak tak świetlana, jak mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Po latach Nader wyznał, że przez całe życie zmagał się z nałogami. W 1997 roku został nawet aresztowany za jazdę pod wpływem alkoholu z 13-letnią córką w samochodzie. Kolejny zatarg z prawem miał w roku 2001. Aresztowano go za próbę sprzedaży kokainy policjantowi, który działał pod przykrywką. 

Redakcja poleca

Michael Nader nie żyje. Co było przyczyną jego śmierci?

Michael Nader zmarł w wyniku nieuleczalnej choroby nowotworowej. Odszedł, przebywając w swoim domu w Północnej Kalifornii, z żoną Jodi i ukochanym psem u boku. Żona Nadera po jego śmierci przekazała mediom oświadczenie, w którym czytamy:

Z ciężkim sercem dzielę się wiadomością o odejściu mojego ukochanego Michaela. Spędziliśmy 18 wspaniałych lat razem z wieloma psami, które adoptowaliśmy i wychowywaliśmy. (...) Przed śmiercią Michael pracował nad książką o swoim życiu i uzależnieniu. Był pięknym i fascynującym człowiekiem o wielu talentach i umiejętnościach. Zawsze będę za nim tęsknić.

Nader był trzykrotnie żonaty. Jego pierwszą żoną była Robin Weiss, z którą miał córkę Lindsay. Następnie ożenił się z Beth Windsor. Jodi Lister była jego żoną przez osiemnaście lat, aż do chwili jego śmierci.

RadioZET.pl/Variety

Seriale wznowione po latach - które tytuły doczekały się kontynuacji po kilkuletnich przerwach? [FOTO]