Obserwuj w Google News

Kontrola: polski serial, który stał się globalnym hitem. O czym jest i gdzie można go obejrzeć?

Roksana Orlicka
2 min. czytania
19.02.2020 11:13
Zareaguj Reakcja

"Kontrola" to polski serial, który został opublikowany w internecie. Opowiada on o miłości dwóch dziewczyn. Historia stała się globalnym hitem. Gdzie można znaleźć wszystkie odcinki?

Polski serial Kontrola osiągnął międzynarodowy sukces
fot. YouTube/Natasza Parzymies

Kontrola: polski serial, który stał się globalnym hitem. Polskie produkcje mają dobrą passę. Kolejny serial zdobył uznanie widzów na całym świecie. Tym razem mowa o "Kontroli" wyreżyserowanej przez 20-letnia Nataszę Parzymies. O czym jest serial "Kontrola" i gdzie można go zobaczyć?

Zobacz także: Osiecka: Serial o Agnieszce Osieckiej jednak nie pojawi się w nowej ramówce TVP

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów"

Kontrola: polski serial osiągnął globalny sukces

"Kontrola" to serial internetowy autorstwa 20-letniej Nataszy Parzymies. W sumie powstało siedem odcinków, które obejrzano 27 milionów razy. Młoda reżyserka podjęła się tematu LGBT+ i zdobyła fanów na całym świecie.

Natasza Parzymies jest studentką Warszawskiej Szkoły Filmowej. Jej serial "Kontrola" opowiada o miłości dwóch kobiet: Natalii  i Majki, w które wcielają się Adrianna Chlebicka i Ewelina Pankowska. Pierwszy odcinek był etiudą szkolną i trwał niecałe trzy minut. Do tego został opublikowany na YouTube, gdzie ma ponad 12 milionów odsłon. Reżyserka stworzyła go dwa lata temu, gdy miała zaledwie 18 lat.

W lutym ukazał się ostatni, siódmy epizod. Wszystkie odcinki są dostępne na YouTube. Powstało już kilkanaście wersji językowych serialu "Kontrola". Produkcja ma najwięcej fanów w Brazylii, Indiach i USA. 

Zobacz także:  To nie jest OK: Netflix udostępnił oficjalną zapowiedź nowego serialu

Wyślij ten artykuł Messengerem do znajomych - oni też powinni to wiedzieć

 

RadioZET.pl/Onet.pl/RO