Obserwuj w Google News

Gwiazda „Supernatural” nowym „Strażnikiem Teksasu”. Co wiemy o serialu „Walker”?

3 min. czytania
15.09.2020 13:02
Zareaguj Reakcja

„Walker” ma być nową wersją słynnego serialu „Strażnik Teksasu” z niezapomnianą rolą Chucka Norrisa. Co już wiemy o nowym serialu The CW?

Jared Padalecki, Genevieve Padalecki, Walker
fot. Shutterstock

Jared Padalecki zastąpi Chucka Norrisa. To właśnie gwiazda „Supernatural” została wybrana jako następca słynnego „Strażnika Teksasu”, który występował w słynnym serialu amerykańskiej stacji CBS, emitowanym w latach 1993-2001, a następnie w serii filmów, domykających wątki serialu.

„Walker” – pierwsze informacje o nowej wersji słynnego serialu pojawiły się już we wrześniu 2019 roku. Wtedy wiedzieliśmy jedynie, że to Jared Padalecki został wybrany nową gwiazdą produkcji. Teraz możemy zdradzić nieco więcej informacji.

„Walker” ma być współczesną wariacją na temat bohaterów i motywów, znanych z oryginalnego serialu. Jak mówi oficjalny opis fabuły, przytoczony przez portal TVLine, Jared Padalecki wcieli się w postać Cordella Walkera, wdowca i ojca dwóch synów. Gdy po dwóch latach, spędzonych pod przykrywką, mężczyzna wróci do Austin, będzie próbować odbudować swoją relację z synami, jednocześnie starając się nie wchodzić w spory ze swoją konserwatywną rodziną.

Wiemy też, że motyw śmierci żony będzie też motorem napędowym akcji serialu i będzie odgrywać ważną, dramatyczną rolę. Właśnie potwierdzono bowiem angaż aktorki, która wcieli się w postać zmarłej kobiety w wielu odcinkach 1. sezonu. Jej sceny mają być retrospekcjami, które wyjaśnią przyczyny specyficznego zachowania mężczyzny.

Czytaj także:  "Strażnik Teksasu" wraca na ekrany. Chucka Norrisa zastąpi aktor o polskich korzeniach 

„Walker” – Jared Padalecki jako Cordell Walker. Kogo jeszcze zobaczymy w serialu? 

Amerykański portal Deadline poinformował właśnie, że w rolę żony bohatera, wcieli się prawdziwa wybranka serca głównego aktora – Genevieve Padalecki. Aktorka występowała już u boku Jareda w kilkunastu odcinkach "Supernatural", a także serialu science-fiction "FlashForward", pod swoim panieńskim nazwiskiem Genevieve Cortese. Jej bohaterka w "Walkerze" opisana jest jako skupiona i uważna kobieta, która w swojej pracy skupiała się na pomocy osobom wykluczonym ze społeczeństwa. 

Z wcześniejszych informacji wiemy też, że na ekranie zobaczymy także: Lindsey Morgan („The 100”) w roli pierwszej Strażniczki Teksasu, Jeffa Pierre’a („Once Upon a Tme”), czy Keegana Allena („Pretty Little Liars”) w roli „konserwatywnego młodszego brata bohatera, który jest gejem”, jak czytamy w opisie TVLine. Mitch Pileggi oraz Moly Hagan zagrają natomiast rodziców głównego bohatera.

Za sterami serialu stoi Anna Fricke, która będzie też shorwunnerem projektu. Scenarzystka najlepiej jest znana z takich produkcji, jak nowa, serialowa wersja „Raportu mniejszości”, „Miasteczka Wayward Pines”, „Uwaga, faceci!”, czy kanadyjskiej wersji serialu „Być człowiekiem”.  Producentami serialu są Jared Padalecki, Dan Lin oraz Lidsay Liberatoe.

„Walker” – kiedy premiera?

Amerykańska premiera serialu przewidziana jest na styczeń 2021. Na razie nie znamy jeszcze dokładnej daty, ale wiemy już, że serial przejmie czwartkowe miejsce w ramówce po dobiegającym właśnie serialu „Supernatural”.

W tym momencie nie wiadomo jeszcze czy i kiedy serial trafi też do polskich odbiorców. Biorąc jednak pod uwagę, że inne seriale stacji The CW – m.in „Riverdale”, „The 100”, czy „Supergirl”, dostępne są w Polsce na platformie Netflix niedługo po amerykańskiej premierze, istnieje szansa, że „Walkera” spotka podobny los. Jak będzie w rzeczywistości – dopiero pokaże czas. W końcu „Supernatural” zawitało w polskich serwisach VOD dopiero w połowie zeszłego roku i trafiło na platformę Amazon Prime Video. 

Czytaj także:  Powstaje nowa dramatyczna wersja słynnego „Bajera z Bel-Air”