Obserwuj w Google News

Ernst Walder nie żyje. Aktor z kultowego serialu zmarł prawie rok temu. Nikt tego nie zauważył

2 min. czytania
17.06.2022 10:41
Zareaguj Reakcja

Zmarł Ernst Walder - aktor znany z serialu "Coronation Street". Miał 94 lata. Chociaż odszedł w roku 2021, wiadomość o jego śmierci pojawiła się w mediach dopiero teraz.

znicz- materiał poglądowy
fot. Value Stock Images/East News

6 września 2021 roku odszedł Ernst Walder - urodzony w Austrii aktor, który zasłynął rolą w kultowej brytyjskiej operze mydlanej. Zmarł w wieku 94 lat.

Ernst Walder nie żyje

Jak podaje Mirror, informację o śmierci Waldera do wiadomości publicznej podał scenarzysta Daran Little. Zamieścił na Twitterze post, w którym podał szczegóły dotyczące odejścia aktora.

Bardzo smutno dowiedzieć się o odejściu najdroższego Ernsta Waldera - oryginalnego członka obsady "Coronation Street", który szybko stał się chłopakiem Tony'ego Warrena, zanim Tony przyłapał go w łóżku z innym aktorem. Ernst wysyłał mojemu synowi czekoladki w każde Boże Narodzenie i był najbardziej uroczym człowiekiem jakiego znałem.

Przyczyny śmierci aktorka nie zostały podane.

Redakcja poleca

Ernst Walder urodził się 17 listopada 1927 roku w Salzburgu w Austrii. Na dużym ekranie zadebiutował w brytyjskim dramacie wojennym z 1958 roku pod tytułem "Kasiarz". Pierwszym serialem z jego udziałem byli "Czterej sprawiedliwi" z 1959 roku. Ze względu na swoje pochodzenie wcielał się zazwyczaj w obcokrajowców, głównie żołnierzy niemieckich.

W 1960 roku wystąpił w swojej najbardziej znanej roli - Ivana Cheveskiego w serialu "Coronation Street". Wcielał się w tę postać w 69 odcinkach opery mydlanej, będąc jednym z członków oryginalnej obsady. Z tego też powodu wśród fanów "Coronation Street" jest określany mianem legendarnego aktora.

W filmografii Waldera znalazły się takie tytuły, jak "Byłem Montgomerym", "Zatopić pancernik Bismarck!", "Espionage", "Redcap", "Misja Quillera", "Podwójny agent", "Podwójny agent", "The Champions", "Tylko dla orłów", "Święty", "Disneyland", "Cudzymi rękoma", "Spy!", czy "The Fourth Arm". Ostatnią rolą Waldera była postać majora Speera w filmie telewizyjnym "Noc Lisa" z 1990 roku. Po zakończeniu pracy aktorskiej przeniósł się do rodzinnej Austrii.

Redakcja poleca

Podczas pracy nad "Coronation Street" Walder był przez kilka miesięcy w związku z Tonym Warrenem - twórcą serialu.

RadioZET.pl/Mirror.co.uk