Obserwuj w Google News

Seriale podobne do "Dark" Netflixa. 5 tytułów dla fanów niemieckiej produkcji [LISTA]

3 min. czytania
Aktualizacja 14.10.2020
14.10.2020 14:14
Zareaguj Reakcja

"Dark" to niemiecki serial, który podbił serca wielu użytkowników Netflixa. Jest wciągający, momentami mroczny i pogmatwany. Wybraliśmy 5 innych seriali, które spodobają się fanom "Dark".

Kadr z serialu Dark
fot. WB Television/Netflix/Kobal/Shutterstock

Netflix: seriale podobne do "Dark". 5 tytułów dla fanów niemieckiej produkcji. Serial "Dark" nie był przeciągnięty, pomimo ogromnej popularności, zakończył się na trzecim sezonie. Oglądanie niemieckiego serialu wciągało, ale także wymagało skupienia i nieraz wprowadzało w konsternację. 

Zobacz także:  Dark: kim są aktorzy, którzy wcielają się w bohaterów serialu Netflixa? 

"Dark": 5 produkcji dla fanów serialu Netflixa

"Dark" jest produkcją dość nietypową, chociaż wielu użytkowników Netflixa porównywało serial do amerykańskiego "Stranger Things", nie znajdziecie tutaj tej produkcji. Niemiecki serial zawierał w sobie masę szczegółów, miał rozbudowaną fabułę, a każda z postaci była niezwykle przemyślana. Do tego każdy odcinek trzymał w napięciu, niekiedy przerażał mrokiem i atmosferą oraz sprawiał, że chcieliśmy odtworzyć kolejny odcinek, by poznać tajemnicę. Zebraliśmy 5 tytułów, które warto zobaczyć po obejrzeniu "Dark" na Netflixie.

"Miasteczko Twin Peaks"

"Miasteczko Twin Peaks" to absolutny klasyk, jednak po latach od premiery wciąż zachwyca wyjątkowym klimatem. W sennym i pozornie spokojnym miasteczku, położonym w malowniczym otoczeniu gęstego lasu i jezior, zostaje odnalezione ciało Laury Palmer, uczennicy liceum. Dla tych, którzy serial widzieli - warto go sobie przypomnieć ze względu na świetnie rozpisaną historię, wspaniałe zdjęcia i muzykę.

"Z Archiwum X", Amazon i Canal Plus

Serial "Z Archiwum X" z Gillian Anderson i Davidem Duchovnym to kolejna wciągająca i mrożąca krew w żyłach historia. Dwójka agentów FBI pracuje w tajemniczym wydziale X, który zajmuje się rozwikłaniem zagadek dotyczących zjawiska paranormalnych. Każdy odcinek jest poświęcony innemu wydarzeniu, ale epizody łączy niepowtarzalny klimat. Już sam utwór otwierający serial wywołuje gęsią skórkę. "Z Archiwum X" można zobaczyć na Canal Plus oraz platformie streamingowej Amazona.

"The Rain", Netflix

"The Rain" to duńska produkcja Netflixa, która również zakończyła się na 3. sezonie. Przedstawia ona postapokaliptyczny świat. W tym przypadku ludzie chowają się przed śmiertelnym deszczem, uczą się żyć w nowej rzeczywistości i tracą zaufanie do drugiego człowieka. Fabularnie serial niewiele przypomina "Dark", jednak klimat produkcji, pewnego rodzaju mrok i budowanie napięcia, może przypaść do gustu fanom niemieckiego serialu Netflixa.

"The OA", Netflix

"The OA" to prawdopodobnie jedna z najbardziej niedocenionych produkcji Netflixa, która zdecydowanie zasługuje na podobny rozgłos na miarę "Stranger Things". Serial został anulowany przez platformę, dlatego zakończył się na drugim sezonie. Mimo protestów fanów produkcja nie doczekała się już kontynuacji. To jednej z najbardziej wymagających oryginalnych seriali Netflixa. "The OA" to historia dziewczyny, która wraca do domu siedem lat po zaginięciu. Odkrywa w sobie tajemnicze zdolności i rekrutuje pięć osób do wykonania tajnej misji.

"W głębi lasu", Netflix

"W głębi lasu" to polska oryginalna produkcja Netflixa oparta na bestsellerowej książce Harlana Cobena. W serialu występują m.in. Agnieszka Grochowska i Grzegorz Damięcki. Akcja "W głębi lasu" rozgrywa się w dwóch ramach czasowych - w 1994 roku oraz w 2019 roku. W lesie zostaje odnalezione ciało. Sprawa zostaje powiązana z zaginięciem siostry warszawskiego prokuratora, która zniknęła 25 lat wcześniej.

Zobacz także:  Dark: 5 ciekawostek o niemieckim serialu Netflixa. Co warto wiedzieć? 

RadioZET.pl