Obserwuj w Google News

Dark: 5 ciekawostek o niemieckim serialu Netflixa. Co warto wiedzieć?

3 min. czytania
24.06.2020 17:57
Zareaguj Reakcja

"Dark" to niemiecki serial Netflixa, który przypadł do gustu widzom na całym świecie. Netflix zakończy tę historię na 3. sezonie. Zebraliśmy 5 ciekawostek o serialu, które warto znać.

Kadr z serialu "Dark"
fot. Instagram/@darkfanz

Dark: 5 ciekawostek o niemieckim serialu Netflixa. Co warto wiedzieć? 3. sezon serialu "Dark" będzie miał premierę w sobotę, 27 czerwca 2020 roku. Z tej okazji zebraliśmy informacje, które powinien znać każdy fan serialu. "Dark" jest niezwykle zawiłą i intrygującą opowieścią. Niejedna osoba zgubiła się w wątkach. Jak to się stało, że niemiecki serial zawojował świat? Zdradzamy, co warto wiedzieć o serialu "Dark".

Poniżej można znaleźć 5 ciekawostek dotyczących produkcji Netflixa.

Zobacz także:  Przeklęta: Podano datę premiery serialu Netflixa z gwiazdą "13 powodów" 

W serialu "Dark" przewija się motyw lisa. Znajdziemy go nie tylko na czapce Elizabeth

Serial "Dark" składa się z wielu wątków, ale scenarzyści zadbali także o to, by najmniejsze detale były powiązane z fabułą. W poprzednich sezonach młoda Elizabeth nosiła czapkę w kształcie lisa. Ten sam motyw można znaleźć w tajemniczym pomieszczeniu w bunkrze Noah. Gdzie? Na błękitnej tapecie w zwierzątka. Czy tapeta nawiązuje do młodej Dopplerówny? Wielce prawdopodobne. Obok liska można zobaczyć jeża z jabłkiem. Przypominamy, że młody Noah wielokrotnie był ukazywany na ekranie właśnie w momencie, gdy zajadał się tym owocem.

Kadr z serialu "Dark"
fot. YouTube/Kadr z serialu "Dark"

W serialu "Dark" wciąż pojawia się jedno hasło

Mowa o słowie "No Future", czyli "bez przyszłości". Można je zobaczyć między innymi na kurtce młodego Urlicha. Znajdziemy je także w formie graffiti pod bramą elektrowni. Co więcej, jest to zdanie zaczerpnięte z piosenki zespołu Sex Pistols. Wielu fanów serialu uważa, że hasło "No Future" określa los bohatera.

Piosenka otwierająca serial "Dark" została napisana przez niemieckiego artystę

Czołówce serialu "Dark" towarzyszy utwór "Goodbye" w wykonaniu Apparata i Soap&Skin. Artysta, który ukrywa się pod tym pseudonimem to Sascha Ring, występujący również w zespole Moderat. Utwór nie powstał na potrzeby serialu. Pochodzi z płyty "The Devil's Walk" z 2011 roku. W piosence można usłyszeć także austriacką wokalistę i kompozytorkę, Anję Plaschg.

Jeden bohater serialu "Dark" mógł rozwiązać sprawę zaginięcia dzieci

Wskazówka znajdowała się w notatniku policyjnym. Były tam zapisane podejrzenia odnośnie do Helge. Przesłuchanie się jednak nie odbywa, bo starsza wersja bohatera powoduje wypadek, a jego młodsza wersja trafia do szpitala. Oznacza to, że sprawa mogła być rozwiązana już w 1986 roku.

W serialu "Dark" powtarza się jeden symbol. Co oznacza?

Mowa o zdaniu "Sic Mundus creatus est". To tajemnicze hasło możemy znaleźć na plecach Noah, ale także na metalowych drzwiach. Warto wspomnieć, że jest to kopia "Tablicy Szmaragdowej" i nawiązuje do Hermesa Trismegistosa, czyli boga z wierzeń egipskich i greckich. Reprezentował on sztukę, religię i naukę, co razem dawało wiedzę absolutną. Co ciekawe, alchemicy wiązali tę postać z kamieniem filozoficznym. Jakie to ma znaczenie w serialu "Dark"? Być może dowiemy się w 3. sezonie.

Jesteś fanem serialu "Dark"? Sprawdź poniższe artykuły:

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/Netflix Polska