Obserwuj w Google News

"Niech to usłyszą" zgarnie statuetkę Bestsellera Empiku? Chmielarz: "Serial wyszedł fantastycznie"

3 min. czytania
07.02.2023 08:00
Zareaguj Reakcja

Wojciech Chmielarz gościł w weekend w Radiu ZET, gdzie opowiedział słuchaczom o serialu „Niech to usłyszą”, który współtworzył z Jakubem Ćwiekiem. Nasza produkcja otrzymała właśnie nominację do Bestsellerów Empiku 2022. „Serial wyszedł fantastycznie. To wielka zasługa ludzi, którzy przy tym pracowali” – mówi twórca w rozmowie z Mateuszem Ptaszyńskim.

Wojciech Chmielarz Radio ZET
fot. Radio ZET

Wojciech Chmielarz to jeden z autorów „ Niech to usłyszą, pierwszego radiowego serialu kryminalnego w Polsce. Wyreżyserowana przez Krzysztofa Czeczota produkcja liczy 40 odcinków, a cała akcja kręci się wokół porwania słynnej polskiej piosenkarki – Maggie. Serial Radia ZET został nominowany właśnie do Bestsellerów Empiku 2022 w kategorii „Kultura cyfrowa” - „Superprodukcja audio”.

Redakcja poleca

Wojciech Chmielarz w Radiu ZET o serialu „Niech to usłyszą”

Wojciech Chmielarz ma już na swoim koncie Bestsellera Empiku – w zeszłym roku otrzymał nagrodę za audiobooka „Wilkołak”. Teraz ma szansę na kolejną statuetkę. O serialu „Niech to usłyszą” opowiedział w audycji „Czas wolny”.

 Serial wyszedł fantastycznie. To wielka zasługa ludzi, którzy przy tym pracowali. Niesamowite uczucie. Te słowa, które z Kubą napisaliśmy, brał na swój warsztat Mateusz Damięcki czy Karolina Gorczyca – mówi współtwórca „Niech to usłyszą” i dodaje, że rynek audiobooków jest coraz lepszy: "To pełnoprawny sposób odbierania literatury. Ludzie mniej więcej tyle samo czytają książek papierowych w tym momencie, ile słuchają audiobooków, więc to nie tak, że jest to jakiś gorszy rynek, gorszy segment, że to jest coś mniejszego. To jest często nawet coś fajniejszego i większego, bo dzięki temu z naszymi książkami i opowieściami docieramy bardzo często do ludzi, którzy po prostu normalnie nie mają czasu czytać w swoim codziennym życiu".

POSŁUCHAJ WSZYSTKICH ODCINKÓW "NIECH TO USŁYSZĄ"

Autor przyznaje, że niejednokrotnie sam był zaskoczony podczas słuchania serialu Radia ZET: „Zaskakiwali mnie aktorzy, realizacja. Jak to jest fajnie i ciekawie zrobione. W pewien sposób zapominałem, że ja to napisałem. Zapominałem o tym, co będzie dalej. Po prostu chciałem więcej. (…) Sama przyjemność słuchania audioserialu, usłyszenia tego jak to tak naprawdę ożywa, usłyszenia tych głosów, usłyszenia interpretacji aktorskich, tej całej głębokiej warstwy dźwiękowej w tle. To jest niesamowite przeżycie”.

Czy „Niech to usłyszą” doczeka się kontynuacji? Wojciech Chmielarz nie ukrywa, że jest otwarty, ale „zobaczy, co przyniesie przyszłość”.

Myślę, że doczekamy się tego, że będzie wielka, może nie hollywoodzka, ale polska produkcja filmowa „Niech to usłyszą”. Gorąco w to wierzę.

Serial Radia ZET „Niech to usłyszą” nominowany do Bestsellerów Emipku 2022

Produkcja Radia ZET została nominowana do Bestsellerów Empiku 2022 w kategorii „Kultura cyfrowa” - „Superprodukcja audio”. Wszystkich zwycięzców poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się już 7 lutego.

Na scenie wystąpią m.in. sanah, Ralph Kaminski, Agnieszka Chylińska, SB Maffija i Mrozu. Kogo chce zobaczyć Wojciech Chmielarz?

Czekam najbardziej na Mroza i Ralpha Kaminskiego. Jestem muzycznie ciekawy, jak się zaprezentują na żywo i co pokażą – wyznaje na naszej antenie.

Serial „Niech to usłyszą” był emitowany na naszej antenie od września do listopada. Wszystkie odcinki dostępne są na player.radiozet.pl oraz na platformie Empik Go, gdzie produkcja zajęła 1. miejsce w październikowym i listopadowym rankingu najpopularniejszych audiobooków. Do sklepów trafiła również książka stworzona na kanwie naszego kryminalnego serialu.