Odcinki

Przerażający telefon do studia i śledztwo, w które zaangażowała się plejada polskich gwiazd. Brzmi nieprawdopodobnie? Nie, jeśli scenariusz do tej historii wyszedł spod pióra Wojciecha Chmielarza i Jakuba Ćwieka. Nowy serial kryminalny „Niech to usłyszą”.

Margaret, Andrzej Grabowski, Karolina Gorczyca, Mateusz Damięcki, Bartosz Gelner, Krzysztof Czeczot – to zaledwie kilka gwiazd, które zachwyciły się historią napisaną przez najsłynniejszych polskich autorów książek kryminalnych i postanowiły wziąć w niej udział. Zbrodnia i tajemnica skrywana przez lata. Komu możemy ufać, a kto okaże się zdrajcą? To właśnie te zagadki sprawiają, że cały świat kocha kryminały. Ten pokochacie i Wy.

Maggie przyjechała do Ziemka, choć typ od początku się jej nie podobał. Tyle że ona jest piosenkarką, a on popularnym raperem, więc pomyślała, że ich wspólny kawałek mógłby stać się przebojem. Nie spodziewała się, że ta wizyta całkowicie odmieni jej życie… Najgorsze jest to, że nadal nie do końca rozumiała, co tak naprawdę się stało.
Do Radia Zet codziennie dzwonili słuchacze w różnych sprawach. Czy zdarzały się wśród nich świry? Oczywiście. Jednak tym razem coś nie grało. Przecież to Maggie! Po co gwiazda muzyki miałaby robić sobie żarty na antenie ich stacji? Jeśli to jest akcja marketingowa, to naprawdę świetnie zagrana, bo w głosie piosenkarki słychać było przerażenie. A jeśli naprawdę została porwana i jej porywacz żąda, by dać mu głos na antenie, to czy powinni się zgodzić?
Edytę zawsze fascynowały historie kryminalne, sama prowadziła podcast o tej tematyce i marzyła o prawdziwym dziennikarskim śledztwie. Gdy w końcu nadarzyła się okazja, sama zaproponowała Ornowskiemu, że pojedzie do miejsca rzekomego porwania Maggie. I choć w życiu nie przyznałaby się do tego Ewelinie, to ta sprawa była też świetną okazją, by zająć głowę czymś innym niż Łukasz i jego chorobliwa zazdrość. Do tego jeszcze ten pisarz, Artur. Było w nim coś fascynującego.
Kuchnia była jego miejscem na ziemi. Maciej Łoś zawsze uwielbiał gotować, choć w najśmielszych snach nie spodziewałby się, że gotowanie nie tylko stanie się sposobem na życie, ale i przyniesie mu sławę. Wszystko układało się świetnie, dopóki nie usłyszał w Radiu Zet tej piosenki… Szybko zrozumiał, że nic już nie będzie takie samo, a jego głęboko skrywana tajemnica może wyjść na jaw i zniszczyć wszystko.
Dawno już nie był tak wściekły. Myślał, że to jedynie akcja marketingowa, o której nikt ich nie poinformował, tymczasem wszystko wskazuje na to, że Maggie naprawdę została porwana, a on musi teraz tłumaczyć się policji, że nie robi sobie żartów na antenie. Ornowski pracował w Radiu Zet od wielu lat i czuł podskórnie, że to dopiero początek…