Obserwuj w Google News

PNAU zdradza w Radiu ZET. To nie Dua Lipa miała śpiewać w hicie „Cold Heart”

2 min. czytania
05.05.2023 13:27
Zareaguj Reakcja

PNAU podbija obecnie serca słuchaczy Radia ZET utworem „The Hard Way”. Nick Littlemore, jeden z członków tria, gościł ostatnio w najnowszym odcinku podcastu „To się nagrywa”, gdzie zdradził Magdzie Barczyk wiele ciekawych informacji. Okazuje się, że w zremiksowanym przez PNAU hicie „Cold Heart” początkowo wcale nie miała śpiewać Dua Lipa.

PNAU Dua Lipa
fot. mat. prasowe

Nick Littlemore z PNAU to kolejna gwiazda muzyki, którą możemy usłyszeć w podcaście Radia ZET „To się nagrywa”. Magda Barczyk miała możliwość porozmawiać z członkiem podbijającego listy przebojów australijskiego tria. Gość opowiedział nie tylko o najnowszym singlu „The Hard Way” z Khalidem, ale wrócił też myślami do wielkiego hitu „Cold Heart” Eltona Johna i Duy Lipy.

Redakcja poleca

PNAU zdradza w Radiu ZET. To nie Dua Lipa miała śpiewać w hicie „Cold Heart”

„Cold Heart” to przebój, który pokochali słuchacze Radia ZET. Tworząc wspomniany utwór, australijskie trio wykorzystało aż cztery dobrze znane piosenki Eltona Johna, czyli „Kiss The Bride”, „Rocketman”, „Where’s the Shoorah?” i „Sacrifice”.

Udane i niezwykle nowoczesne połączenie sprawiło, że singiel stał się hitem na całym świecie. Pomógł w tym na pewno również wokal Duy Lipy. Co ciekawe, początkowo w utworze u boku Eltona Johna mieliśmy usłyszeć The Kid Laroi, który zasłynął z przeboju „STAY” z Justinem Bieberem.

Rzeczywiście, przez moment był taki pomysł, żeby go zaangażować, ale jak sama dobrze wiesz, w tym biznesie coś się pojawia, zaraz znika i tak to wygląda. Tydzień później dostaliśmy informację, że Dua zaśpiewa, usłyszeliśmy nagranie i pomyśleliśmy: „Boże, to jest niesamowite!”. Według mnie Dua jest teraz największą gwiazdą i wykonała naprawdę fantastyczną robotę.

Jak wyglądała praca nad tworzeniem „Cold Heart”?

 Stworzyliśmy piętnaście piosenek, każda z nich składała się co najmniej z czterech innych piosenek. To jest bardzo trudne, ponieważ geniusz Eltona pozwala mu się poruszać w muzyce bardzo płynnie. I żeby kontrolować tę rzekę, ten potężny strumień, który ma się przerodzić w jeden element, na przykład na kształt jeziora Placid, to jest to naprawdę niełatwe zadanie. Jak to mówią, bardzo trudno sprawić, by wyglądało to łatwo.

Nick Littlemore zdradził, że Elton John zareagował bardzo emocjonalnie, kiedy po raz pierwszy usłyszał utwór. Wkrótce piosenkę można było usłyszeć już wszędzie.

 Sir Elton jest geniuszem. Tego słowa nie wymawiam często, bo bywa ono nadużywane. Kiedy z nim pracujesz, przeżywasz najlepszy czas. Ma mistrzowskie poczucie humoru i jest najzabawniejszym gościem, jakiegokolwiek poznałem.

Redakcja poleca

Pełna rozmowa z Nickiem Littlemore z PNAU w podcaście „To się nagrywa” dostepna jest poniżej: