Obserwuj w Google News

Sigala szczerze w Radiu ZET: „Nastał dziwny czas dla muzyki”

3 min. czytania
22.03.2023 15:21
Zareaguj Reakcja

Słuchacze Radia ZET uwielbiają hity Sigali. Słynny producent specjalnie dla nich zagrał ekskluzywny DJ set naszpikowany wielkimi przebojami. Znalazł też czas na wywiad, w którym opowiedział o nadchodzącej płycie, tworzeniu chwytliwych piosenek i dzisiejszej muzyce.

Sigala Radio ZET
fot. Radio ZET

Sigala wpadł do Radia ZET, aby nagrać wyjątkowy DJ set ze swoimi największymi przebojami. Wyszło tak znakomicie, że dzięki naszemu nagraniu z autorem hitów „Came Here for Love” czy „Melody” rozkręcicie najlepszą domówkę. Brytyjski producent gościł również w nowym podcaście Radia ZET „To się nagrywa”.

Sigala i jego ekskluzywny DJ set tylko w Radiu ZET. Zagrał swoje największe hity

Sigala szczerze w Radiu ZET: „Nastał dziwny czas dla muzyki”

W dzisiejszej muzyce nie brakuje inspiracji poprzednimi dekadami, a także dobrze znanymi już przebojami. Wielu twórców wykorzystuje sample z uwielbianych przez słuchaczy utworów. Co myśli o tym sam Sigala?

Teraz rzeczywiście nastał dziwny czas dla muzyki. Tworzymy ją od tak dawna, że bardzo ciężko jest stworzyć coś w stu procentach oryginalnego. W zasadzie każdy nowy pomysł zawiera w jakiejś części coś, co już było lub jest pewną inspirację innym numerem. Z drugiej jednak strony ludzie lubią to, co znają, więc jeśli nagra się coś, co jest dobrze znane, ale w odświeżonym stylu, to też jest ok. Sam używam sampli i świetnie się przy tym bawię. Po prostu lubię ten moment wzięcia czegoś na warsztat i kreatywnego myślenia, co dalej z tym zrobić.

Sigala przygotowuje się do wydania pierwszego od blisko pięciu lat albumu. Choć wielu DJ-ów i producentów porzuciło już nagrywanie całych płyt, Brytyjczyk wciąż wierzy w siłę długogrających krążków. Nie chce nagrywać jedynie radiowych hitów.

Robię to i dla siebie i dla swoich fanów. Nadal wierzę, że są ludzie, którzy słuchają całych płyt, a ci, którzy lubią moją muzykę, mogą chcieć mieć ją na nośniku. Nie każdy też musi tego słuchać. To nie jest mój cel. Chciałbym po prostu dać coś moim fanom. Zazwyczaj w roku mogę wydać dwa lub trzy single, a to dla mnie za mało. Chcę wydać więcej muzyki. Sposobem na to jest właśnie wydanie płyty. Single mają to do siebie, że nie potrzebują opakowań. Szybko trafiają do słuchaczy i są oczywiście wspierane przez rozgłośnie radiowe, ale mają zupełnie inny cel. Jeśli chodzi o album, to masz do niego zupełnie inne podejście. Z mojego punktu widzenia jako człowieka, który lubi robić numery do radia, fajnie jest też mieć do roboty coś innego i mi się to podoba. Więc nawet jeśli ktoś nie widzi w tym większego sensu, to ja po prostu fajnie się tym bawię.

Płyta „Every Cloud” ukaże się już 1 września. Sigala zapowiada sporo niespodzianek: „Nie mogę się doczekać, kiedy ludzie będą mogli jej posłuchać. Oczywiście będą piosenki już dobrze znane i nowości. Poza tym zaskoczę też kilkoma fajnymi współpracami. Nie mogę za dużo ujawnić, ale warto czekać”.

Pełny odcinek „To się nagrywa” z Sigalą dostępny jest poniżej:

„To się nagrywa” – nowy muzyczny podcast Radia ZET. Wywiady z Sigalą i Niallem Horanem

„To się nagrywa” to nowy muzyczny podcast Radia ZET, którego autorką jest Magda Barczyk. Najpopularniejsi artyści i artystki opowiedzą naszej dziennikarce nie tylko o muzyce. O czym jeszcze?

To właśnie tutaj znajdziecie wywiady z zagranicznymi i polskimi artystami, które mam przyjemność przeprowadzać dla Radia ZET. Nie zabraknie tematów aktualnych, ale będziemy rozmawiać także m.in. o planach i marzeniach nie tylko tych muzycznych. Każdy wywiad będzie poprzedzony krótkim wprowadzeniem, w którym opowiem w kilku zdaniach o gościu i kulisach naszej rozmowy – zapowiada Magda.

Dwa pierwsze odcinki podcastu „To się nagrywa” są już dostępne w playerze Radia ZET oraz w serwisie Spotify.

Co Niall Horan myśli o Polakach? Gwiazdor One Direction: „Tak bardzo mnie wspieracie”