Obserwuj w Google News

"Polska Kronika Filmowa" na antenie Radia ZET. Czegoś takiego jeszcze nie było! [WIDEO]

1 min. czytania
20.10.2022 11:46

Audycja „Dzień Dobry Bardzo” zamieniła się na chwilę w „Polską Kronikę Filmową”. Specjalnie dla słuchaczy Radia ZET Robert Motyka w niecodzienny sposób przedstawił najświeższe informacje z wizyty prezydenta Andrzeja Dudy na budowie tunelu na Zakopiance. „To było pierwsze czarno-białe wejście w historii polskiego radia” – stwierdził Marek Starybrat.

Robert Motyka Dzień Dobry Bardzo Radio ZET
fot. Radio ZET

Robert Motyka i Marek Starybrat cofnęli się do przeszłości i zamienili na kilkadziesiąt sekund „Dzień Dobry Bardzo” w „Polską Kronikę Filmową”, czyli słynny magazyn emitowany w latach 1944-1994 w polskich kinach i telewizji.

Redakcja poleca

"Polska Kronika Filmowa" na antenie Radia ZET [WIDEO]

W środę na budowie tunelu na Zakopiance pojawił się Andrzej Duda. Prezydent osobiście doglądał prac i zapowiedział, że nowy odcinek trasy wkrótce zostanie otwarty dla kierowców.

Prowadzący „Dzień Dobry Bardzo” postanowili przy tej okazji przypomnieć słuchaczom Radia ZET o „Polskiej Kronice Filmowej”, czyli emitowanym w drugiej połowie XX wieku magazynie słynącym z propagandowych przekazów. Robert Motyka i Marek Starybrat zadbali nawet o czarno-biały klimat.

Prezydent Andrzej Duda odwiedził tunel ekspresowej Zakopianki. Razem z robotnikami przespacerował się tunel, po czym zrobił sobie serię pamiątkowych zdjęć. Na koniec prezydent wyszedł do dziennikarzy i ogłosił, że Polacy udowodnili, iż potrafią budować tunele na równi z Austriakami – przekazał Robert Motyka, który wcielił się w lektora kroniki.

Redakcja poleca

Poniżej prezentujemy wideo z „Polską Kroniką Filmową” na antenie Radia ZET. Musicie to zobaczyć!

To było pierwsze czarno-białe wejście w historii polskiego radia – stwierdził Marek Starybrat.