Obserwuj w Google News

Radio ZET uratowało życie Krystynie Jandzie. Opowiedziała historię sprzed lat [WIDEO]

2 min. czytania
13.10.2022 11:21

Krystyna Janda współprowadziła czwartkowe „Dzień Dobry Bardzo”. Legenda polskiego kina i teatru pojawiła się przy naszym mikrofonie i wsparła Marka Starybrata m.in. w poprowadzeniu prognozy pogody. Opowiedziała też zaskakującą historię sprzed lat, kiedy utknęła na jednej z niemieckich autostrad. Co się stało? Okazuje się, że uratowało ją… Radio ZET!

Krystyna Janda Marek Starybrat Dzień Dobry Bardzo Radio ZET
fot. Radio ZET

We wtorek Szymon Majewski, a w czwartek Krystyna Janda. Znana z kultowych filmów „Przesłuchanie” czy „Człowiek z marmuru” aktorka to kolejna zaskakująca współprowadząca „Dzień Dobry Bardzo”. Jak sobie poradziła?

Szymon Majewski został prezenterem pogody! Przejął stery w "Dzień Dobry Bardzo" [WIDEO]

Krystyna Janda w „Dzień Dobry Bardzo”. Radio ZET przed laty uratowało jej życie

Krystyna Janda zadebiutowała w nowej roli i po raz pierwszy w swojej karierze poprowadziła poranny program radiowy. Gwiazda polskiego kina momentalnie podjęła wyzwanie i szybko poradziła coś dopiero budzącym się słuchaczom Radia ZET.

Wstań, nie denerwuj się. Dzieci zostawiły rozwaloną pościel. Brud w mieszkaniu. Nic się nie przejmuj. Zostaw to, napij się kawy i uspokój się – stwierdziła aktorka.

To nie koniec. Krystyna Janda spróbowała także swoich sił jako prezenterka pogody. Przy okazji zwróciła uwagę na bardzo ważną kwestię związaną z trwającym grzybobraniem.

Proszę państwa, podobno naprawdę ma być super weekend. Tylko nie zbierajcie byle jakich grzybów i nie jedzcie ich, żebyście się nie potruli. Tak się tego boję – zaapelowała.

Krystyna Janda ma wiele wspomnień z Radiem ZET. Okazuje się, że wiele lat temu nasza stacja uratowała jej życie. Jak? Sprawdziliśmy się jako pomoc drogowa.

Byłam wtedy młoda. Jechałam z synami autem w Niemczech, gdzieś w Bawarii. Słuchałam „Harry’ego Pottera” i stanął mi samochód. Nie wiedziałam, co robić. Wezwałam pomoc, ale nie przyjeżdżała. Wtedy zadzwonił do mnie ktoś z Radia ZET, aby umówić się na nagranie. Powiedziałam: „Błagam, niech Pan ogłosi na antenie, że stoję na tym kilometrze w Bawarii i nie wiem, co zrobić”. Zrobił to i ktoś przyjechał. Zatrzymała się nyska z polskimi inżynierami, którzy powiedzieli: „Pani nie ma benzyny!” – opowiedziała historię, która ostatecznie zakończyła się happy endem.

Krystyna Janda ma bardzo intensywny czas w Teatrze Polonia, gdzie na afisz powraca wyreżyserowany przez nią sztuka „Seks dla opornych”. Aktorka opowiedziała o fabule.

Jest o małżeństwie w kryzysie, które wynajmuje sobie pokój hotelowy i bierze podręcznik pod tytułem „Seks dla opornych”. Książka ma im radzić jak mają wrócić do siebie – zdradziła.

To nie koniec wyjątkowych współprowadzących w „Dzień Dobry Bardzo”. Wkrótce w programie pojawią się kolejni goście. Kto? Słuchaj porannego programu Radia ZET od 5:30 do 9:00.