Obserwuj w Google News

Noah Schnapp dokonał coming outu. Przez 18 lat żył w strachu

2 min. czytania
06.01.2023 11:01
Zareaguj Reakcja

Osiemnastoletni Noah Schnapp dokonał coming outu. Aktor powiadomił bliskich o swojej orientacji, a następnie opowiedział fanom o ich reakcji. Przyznał też, że przez lata ukrywania prawdy o sobie czuł strach.

Noah Schnapp dokonał coming outu. Przez 18 lat żył w strachu
fot. Invision/Invision/East News

Osiemnastoletni Noah Schnapp zdobył międzynarodową sławę, wcielając się w Willa Byersa w jednej z najgłośniejszych netfliksowych produkcji — "Stranger Things". Will był skromnym, zagubionym dzieckiem, które przez przypadek zostało wciągnięte w wir nieprawdopodobnych zdarzeń. W czwartym sezonie "Stranger Things" jego wizerunek został nieco odmieniony. Will powrócił jako nieco bardziej dojrzały, lecz wciąż zagubiony nastolatek. Twórcy postanowili nadać Byersowi głębi, wysyłając widzom sygnały, świadczące o tym, że młody bohater podkochuje się w swoim koledze, Mike'u Wheelerze.

Noah Schnapp dokonał coming outu

Wydaje mi się, że jestem bardziej podobny do Willa, niż sądziłem — napisał na Tik Toku Noah Schnapp.

Gwiazdor Netliksa dokonał coming outu, publikując w mediach społecznościowych post, w którym wyznał, że po osiemnastu latach zdecydował się przyznać do swojej prawdziwej orientacji seksualnej przed rodzicami i przyjaciółmi. Szczęśliwie jego bliscy od dawna zdawali sobie sprawę z tego, że Schnapp jest osobą homoseksualną.

Kiedy po 18 latach życia w strachu powiedziałem moim znajomym i rodzinie, że jestem gejem, a oni odparli jedynie: "Wiemy" — czytamy na nagraniu Schnappa.

Problemu z zaakceptowaniem tego faktu zapewne nie będą mieli także fani gwiazdora, którzy od wielu lat snuli domysły na temat jego prawdziwej orientacji seksualnej. Pod postem aktora pojawiło się mnóstwo komentarzy, w których internauci wyrażali swoje zadowolenie i wsparcie. Jedna z odpowiedzi — trzy emotikony w kształcie serca — została opublikowana z oficjalnego konta platformy Netflix.

Kocham was — odpisał netfliksowi Schnapp.

Redakcja poleca

Noah Schnapp o grze w "Stranger Things": "To jest część aktorskiego wyzwania"

Kilka miesięcy temu Noah Schnapp udzielił wywiadu magazynowi People, w którym przyznał, że wcielenie się w młodego bohatera-geja było dla niego sporym wyzwaniem. Aktor dorastał i poszukiwał siebie w tym samym czasie, gdy Will Byers mierzył się z podobnymi wyzwaniami.

Sądzę, że to jest część aktorskiego wyzwania. Oczywiście to było wymagające, ale myślę, że wejście w buty [Byersa — red.] było dobrą zabawą — skomentował Noah Schnapp.

Źródła: RadioZET.pl/People.com/Tiktok: @noahschnapp