Obserwuj w Google News

Gwiazdor "Kryminalnych" mało nie wykończył się przez rozwód. Wylądował na pogotowiu

2 min. czytania
22.08.2023 23:32

Marek Włodarczyk jest dziś szczęśliwie zakochany i zamierza poślubić swoją młodszą o 38 lat ukochaną. Jednak zanim gwiazdor "Kryminalnych" odnalazł szczęście przeszedł trudny rozwód, przez który stracił zdrowie. Aktor przeżył emocjonalną gehennę. 

Marek Włodarczyk z "Kryminalnych" stracił zdrowie przez rozwód
fot. TRICOLORS/East News

Marek Włodarczyk to aktor znany z roli komisarza Zawady w serialu TVN "Kryminalni" oraz polskiej wersji "BrzydUli". Wystąpił także w "Tańcu z gwiazdami" oraz reality show "Agent - Gwiazdy". Po latach owocnej kariery w Niemczech osiadł w Polsce. Tutaj też poznał swoją obecną miłość, Sandrę Kościelniak, którą planuje wkrótce poślubić. Jednak nie zawsze w życiu uczuciowym Marka Włodarczyka było tak sielankowo jak obecnie. 68-letni gwiazdor "Kryminalnych" ma za sobą bolesny rozwód z pierwszą żoną. 

Redakcja poleca

Marek Włodarczyk z "Kryminalnych" stracił zdrowie przez rozwód

Gdy aktor przebywał w Niemczech, poznał Grażynę Dyląg. W 1987 roku urodził im się syn, ale małżeństwo nie przetrwało próby czasu. Rozwód kosztował go wiele nerwów. Aktor wspominał, że w wyniku silnych emocji doznał poważnego rozstroju zdrowia.

Przypłaciłem to chorobą psychosomatyczną. Kilka razy wydawało mi się, że umieram, lądowałem na pogotowiu z ciśnieniem 210/120 - wyznał w rozmowie z dziennikarką Martą Bednarską.

Związek z niemiecką aktorką Karen Friesicke miał być szczęśliwszy. Para osiadła w Hamburgu i doczekała się dwóch synów, ale nigdy nie zdecydowała się na małżeństwo. Ze względu na obowiązki zawodowe Marka Włodarczyka w Polsce rodzina żyła w rozjazdach. Na jakiś czas przeniosła się do Polski, ale po dwóch latach wróciła do Niemiec. Pod koniec 2015 roku media obiegła wiadomość o samobójczej śmierci 53-letniej Karen Friesicke, która miała zmagać się z depresją.

Obecnie wiele wskazuje na to, że Marek Włodarczyk może po raz trzeci stanąć na ślubnym kobiercu. Jego wybranką została młodsza o 38 lat modelka Sandra Kościelniak. Aktor oświadczył się jej w 2017 roku. 

Nie przegap
Oto najkrótsze małżeństwa gwiazd. Rekordziści wytrzymali razem 55 godzin
17 Zobacz galerię
fot. Anatol Chomicz/Polska Press/East News