Obserwuj w Google News

Księżna Kate odmówiła małemu dziecku autografu. "To jedna z tych zasad"

2 min. czytania
23.05.2023 14:29
Zareaguj Reakcja

Księżna Kate podczas spotkania ogrodniczego z udziałem uczniów szkół podstawowych odmówiła najmłodszym fanom autografów. Członkini brytyjskiej rodziny królewskiej wyjaśniła, dlaczego nie mogła spełnić próśb dzieci.

księżna Kate
fot. East News

Brytyjska rodzina królewska musi mierzyć się z wieloma skandalami. Dużo krwi monarchii napsuły "czarne owce", czyli Meghan Markle i książę Harry. Nadal jednak jest książęca para, na której pałac może polegać. Książę William i księżna Kate uchodzą za wiernych protokołowi, konserwatywnych i stonowanych. O tym, jak księżna dba o zasady panujące na dworze, mogliśmy przekonać się podczas pokazu ogrodniczego, w którym wzięła udział.

Księżna Kate odmówiła małemu dziecku. Niecodzienne zachowanie żony księcia Williama

Księżna Kate była gościem pokazu ogrodniczego Chelsea Flower Show, w którym udział wzięli między innymi uczniowie szkół podstawowych. Dzieci miały niepowtarzalną okazję przebywać w otoczeniu członkini brytyjskiej rodziny królewskiej. Nic zatem dziwnego, że chciały zachować pamiątkę z tego wyjątkowego dnia. Najmłodsi prosili Kate o autograf, ta jednak odmówiła. W zamian zaproponowała, że coś dla nich narysuje.

- Nie mogę napisać swojego imienia, ale mogę coś narysować. Nazywam się Catherine. Nie wolno mi składać podpisu, to tylko jedna z tych zasad - stwierdziła.

Okazuje się, że księżna Kate nie wykazała się złą wolą. Członkowie rodziny królewskiej są zobowiązani do odmawiania podpisów ze względu na ryzyko wykorzystania ich pisma przy próbach fałszerstwa. Dzieci otrzymały więc rysunki roślinek.

Redakcja poleca

Księżna Kate odpowiadała na pytania dzieci. Zdradziła, co zrobi, kiedy zostanie królową

Księżna Kate podczas spotkania z najmłodszymi cierpliwie odpowiadała na liczne pytania. Najmłodsi chcieli między innymi wiedzieć, co zrobiłaby, gdyby została królową.

- Zapytałem ją, jaka będzie pierwsza rzecz, jaką zrobi, gdy zostanie królową, a ona odpowiedziała, że pomoże dzieciom - cytuje słowa jednego z uczniów portal Express.

Księżna zdradziła także, jak to jest być częścią brytyjskiej rodziny królewskiej.

- Musisz ciężko pracować, ale wiesz, że najlepsze w tym jest spotykanie dzieciaków takich jak ty - odpowiedziała.

Dzieci nawet bez autografów z pewnością długo nie zapomną spotkania z Kate.

księżna Kate
fot. Rex Features/East News