Obserwuj w Google News

William i Harry w końcu zgodni. Dogadali się co do pamiątek po Księżnej Dianie

2 min. czytania
28.04.2021 13:19
Zareaguj Reakcja

William i Harry w końcu zgodni. Bracia dogadali się co do pamiątek po Księżnej Dianie, a dokładnie jej sukni ślubnej. W ten sposób chcą uczcić pamięć po mamie.

Harry i William
fot. ALASTAIR GRANT/AFP/East News

William i Harry w końcu mają lepsze relacje ze sobą. Wygląda też na to, że bracia dogadali się co do pamiątek po ukochanej mamie. William i Harry musieli zdecydować, co zrobić z suknią ślubną mamy. Wygląda na to, że kreacja zostanie wystawiona na jednej z królewskich wystaw. A trzeba przyznać, że zdążyła zyskać miano legendarnej sukni.

Zobacz też:  Książę William jest agresywny? "Camilla była przerażona, gdy czasami tracił nad sobą panowanie"

William i Harry w końcu zgodni. Dogadali się co do pamiątek po Księżnej Dianie

Suknia zaprojektowana została w tajemnicy przez małżeństwo - Davida i Elizabeth Emanuel. Ozdobiona jest dziesięcioma tysiącami pereł, z kolei tren miał prawie osiem metrów długości. Do jej dekoracji zużyto fragment koronki, który pochodził z czasów królowej Marii. Harry i William stwierdzili, iż warto ją pokazać na wystawie. "Royal Style In The Making" zostanie otwarta 3 czerwca w odrestaurowanej oranżerii zamku Kensington. 

"Nasza letnia wystawa w pałacu Kensington rzuci światło na niektóre z największych talentów brytyjskiego designu, których praca odegrała kluczową rolę w kształtowaniu tożsamości wizualnej rodziny królewskiej w XX wieku" - powiedział Matthew Storey, kurator wystawy w Historic Royal Pałace w rozmowie z "Vanity Fair".

Specjaliści od rodziny królewskiej sugerują, że otwarcie wystawy i szereg czynności z nią związany może pozytywnie wpłynąć na relacje między braćmi: Harrym i Williamem.

"To wpłynie na ich relacje" - czytamy. Wystawa to nie jedyne działanie, które ma na celu uczcić pamięć Księżnej Diany. Warto dodać, że bracia mają się spotkać 1 lipca, w rocznicę 60. urodzin swojej mamy, aby odsłonić tablicę pamiątkową, którą zamówili wspólnie w 2017 roku.