Zamknij

Sylwester TVP znów w rytmach disco-polo. Co na to Polsat i TVN?

21.10.2022 12:25

„Sylwester Marzeń” Telewizji Polskiej ponownie ma odbyć się w Zakopanem. Na imprezie podobno nie zabraknie Zenka Martyniuka i innych gwiazd disco-polo. Co planują Polsat i TVN?

sylwester-tvp-disco-polo-zenek-martyniuk-polsat-tvn
fot. Pawel Murzyn/East News

Największe stacje telewizyjne jak co roku rozpoczynają przygotowania do organizacji koncertów sylwestrowych. Telewizja Polska negocjuje z przedstawicielami miasta Zakopane warunki organizacji ich imprezy pod Tatrami. Portal „Wirtualne Media” informuje, że umowy nie zostały jeszcze podpisane, ale TVP już przygotowuje się do ugoszczenia na scenie największych gwiazd, wśród których tradycyjnie już ma nie zabraknąć Zenka Martyniuka i innych artystów wykonujących muzykę disco-polo. Czym jeszcze zaskoczy nas publiczny nadawca i jak odpowiedzą na to komercyjne stacje telewizyjne?

Sylwester 2022: TVP w natarciu i Polsat z problemami. TVN poddał się bez walki

Mówi się, że rytmy disco-polo to nie jedyne, czym Telewizja Polska zamierza przyciągnąć widzów przed ekrany. Prawdopodobnie na scenie ponownie wystąpi zagraniczna gwiazda. Trudno jednak spekulować, kto zostanie następcą Jasona Derulo, który wystąpił na „Sylwestrze Marzeń” w 2021 roku. Jak czytamy na portalu „Wirtualne Media”, organizatorzy mają dbać o to, by szczegóły imprezy pozostały tajemnicą i nie dowiedziały się o nich media.

loader

Choć sylwester organizowany przez TVP od kilku lat gromadzi przed telewizorami największą liczbę widzów, Polsat nie zamierza poddać się bez walki i także szykuje koncert ostatniego dnia roku. Niestety przed władzami stacji piętrzą się problemy. Choć impreza po raz kolejny odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie, ani województwo śląskie, ani władze Katowic nie będą współfinansować muzycznego przedsięwzięcia. Podobna sytuacja miała miejsce już rok temu. Właścicieli Polsatu czeka więc spory wydatek. Organizacja koncertu ma kosztować nawet 5 mln złotych. Stacja, póki co nie podaje, kto wystąpi podczas „Sylwestrowej Mocy Przebojów”.

Zdecydowanie najgorzej w zestawieniu imprez sylwestrowych wypada TVN, bowiem widzowie stacji nie będą mieli okazji obejrzeć żadnych występów muzycznych gwiazd. TVN zrezygnował z organizacji imprezy sylwestrowej w 2020 roku z powodu pandemii. W 2021 roku koncert nie odbył się z tego samego powodu. Teraz poinformowano, że stacja nie planuje organizacji sylwestra, ze względu na oszczędności miasta Warszawy, w której odbywały się koncerty. Odkąd stacja powróciła do organizacji sylwestrowej imprezy telewizyjnej, zawsze zajmowała trzecie miejsce pod względem oglądalności, plasując się w zestawieniu za TVP i Polsatem.

loader