Obserwuj w Google News

Nasz nowy dom: Ekipa wróciła do rodziny, której wcześniej pomogła. Tego widoku się nie spodziewali

2 min. czytania
08.04.2021 13:59
Zareaguj Reakcja

"Nasz nowy dom" to jeden z najchętniej oglądanych programów Polsatu. W każdym odcinku Katarzyna Dowbor i jej ekipa starają się pomóc potrzebującej rodzinie, remontując ich dom. Niedawno postanowili ponownie odwiedzić miejsce, w którym przeprowadzili swoją interwencję.

Katarzyna Dowbor Nasz nowy dom
fot. Mateusz Jagielski/East News

"Nasz nowy dom" to program, który pomógł już wielu rodzinom w całej Polsce. Katarzyna Dowbor podróżuje po kraju, odwiedza potrzebujących i wraz z ekipą remontuje domy, które często są w fatalnym stanie. Mieszkańcy nie mają dostępu do bieżącej wody czy toalety, a stan budynku nierzadko zagraża ich zdrowiu. O przygodach i wyzwaniach, jakie napotyka w programie, postanowił opowiedzieć Maciej Pertkiewicz - architekt w produkcji Polsatu.

- Problemem tych rodzin jest to, że one są po prostu niewidzialne. Dookoła ładne domy, mieszkają sąsiedzi i nikt im nie pomógł. Nie pomógł, bo te rodziny wstydzą się prosić o pomoc. Żyją w biedzie i marazmie, nie wiedzą, od czego zacząć, żeby poprawić swoją sytuację - powiedział Pertkiewicz w rozmowie z serwisem WP Kobieta.

Zobacz także:  Nasz nowy dom: Dramatyczne sceny w programie. Katarzyna Dowbor bała się o życie bohaterów

Nasz nowy dom: Ekipa Katarzyny Dowbor zaskoczona przemianą domu

Architekt wspomniał, że ich kontakt z rodziną, której pomagają, nie kończy się na remoncie. Po kilkunastu miesiącach ekipa dostaje informacje o tym, jak zmieniło się ich życie. Pertkiewicz przyznaje, że jest to budujące doświadczenie - mają dowód, że ich interwencja przyniosła realną pomoc. Mężczyzna szczególnie zapamiętał historię rodziny, której po programie pomogła także lokalna społeczność. Wygląd domu zaskoczył ekipę.

- Wróciliśmy do nich po jakimś czasie i nie poznałem okolic tego domu. Okazało się, że dzięki pomocy lokalnej społeczności zrobili na podwórku dużo rzeczy: odremontowali pomieszczenie gospodarcze, ogrodzenie. Chłopaki zainicjowali budowę boiska, zaczęli być widoczni. Mama zaczęła funkcjonować zawodowo, wróciliśmy do innych ludzi, uśmiechniętych, chętnych do życia.

Lubicie program "Nasz nowy dom"?