Zamknij

Monika "Esmeralda" G. skazana. Zapadł wyrok w sprawie celebrytki

Redakcja
07.03.2019 16:08

Monika "Esmeralda" G., jedna z sióstr-celebrytek tworzących wokalny duet, usłyszała wyrok sądu. Kobieta odpowiadała za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu i substancji psychoaktywnych.

Monika "Esmeralda" G. skazana. Zapadł wyrok w sprawie celebrytki
fot. Instagram

Monika G., nazywana również Esmeraldą, to jedna z sióstr G., samozwańczych celebrytek, które znane są z nagrań umieszczanych w serwisie YouTube. "Teledyski", na których panie występują z reguły skąpo ubrane, zyskały sobie więcej przeciwników, niż zwolenników. Nie zmienia to jednak faktów, że wyświetlenia wątpliwej jakości dokonań wokalnych sióstr liczy się w milionach. Niestety, w lipcu 2018 roku Esmeralda stała się znana nie tylko ze swoich występów w sieci.

Monika "Esmeralda" G. usłyszała wyrok

Monika G. 8 lipca 2018 roku doprowadziła do wypadku, który miał miejsce na warszawskiej Pradze. Kobieta próbowała wjechać na zamkniętą dla ruchu ulicę, zderzyła się z innym autem, a na koniec uderzyła w ścianę pobliskiego budynku. Po przebadaniu celebrytki okazało się, że ma ona w organizmie ponad półtora promila alkoholu. Zanim usiadła za kierownicą zażyła także leki psychotropowe.

Monika G. skazana
fot. YouTube

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

Jak dowiedziała się "Gazeta Wyborcza" wyrok w sprawie popularnej Esmeraldy zapadł pod koniec stycznia. Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Północ skazał celebrytkę na karę roku i sześciu miesięcy prac społecznych w wymiarze 20 godzin tygodniowo. Monika otrzymała również zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 5 lat. Dodatkowo zobowiązana została do wpłacenia 7 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej oraz opłacenia 3 tysięcy kosztów sądowych.

Monika G. nie wniosła sprzeciwu od wyroku sądu.

 

RadioZET.pl/wyborcza.pl/MF