Obserwuj w Google News

Grał w "Plebanii". Po ślubie wyznał, że jest gejem i wyjechał z Polski. Co dzisiaj robi?

2 min. czytania
02.06.2022 16:27
Zareaguj Reakcja

Michał Sieczkowski, aktor znany m.in. z seriali "Samo życie" i "Plebania", po coming oucie zniknął z ekranów. Po rozpadzie związku z ówczesnym partnerem artysta wyjechała za granicę. Jak potoczyły się jego losy? 

Michał Sieczkowski
fot. VIPHOTO/East News

Michał Sieczkowski to polski aktor telewizyjny i teatralny oraz reżyser. Zagrał m.in. w "Zemście" i "Starej baśni" oraz szeregu seriali, m.in. w "Klanie", "Samym życiu", "Ekipie" i "Dwóch stronach medalu". Jednak największą popularność przyniosła mu rola Mateusza Wojciechowskiego w telenoweli TVP "Plebania".

Aktor miał żonę i syna, lecz w 2009 roku wyznał na łamach "Repliki", że jest gejem. Żona miała dowiedzieć się o jego orientacji po ślubie. 

Uznałem, że mówienie jest lepsze niż niemówienie. Mój naturalny stosunek do homoseksualizmu jest też tarczą dla mojego dziecka, potwierdzeniem, że to nie jest nic złego - powiedział w wywiadzie Michał Sieczkowski i podkreślił, że związek z matką jego syna "był prawdziwy, ale nie wyszło". 

Opowiedział też o trudnym momencie, gdy mając 15 lat, oznajmił swoim rodzicom, że jest gejem. 

Pierwsza ich reakcja to był kubeł zimnej wody, bo spodziewałem się, że się ucieszą z tej radosnej nowiny (śmiech). Pamiętam, że wtedy tak myślałem. A oni się załamali, dla nich homoseksualizm był jednoznaczny z marginesem społecznym - wspominał. 

Redakcja poleca

Michał Sieczkowski zrobił coming out mając żonę i syna

Sieczkowski dokonał coming outu będąc u szczytu kariery, ale branża najwyraźniej nie była gotowa na "geja będącego ojcem" bo potem aktor przestał otrzymywać role. Artysta jednak nie żałował swoje decyzji. Żona Michała Sieczkowskiego ciężko przeżyła rozstanie, lecz z czasem małżonkom udało się wypracować przyjazne relacje. 

Rozstanie było dla nas trudne i bolesne, ale udało się dogadać. Od początku było też jasne, że ona nie będzie przeszkadzała w kontakcie z dzieckiem, że będziemy działać ponad podziałami dla dobra Wojtka - opowiadał aktor. 

Po rozstaniu z partnerem Sieczkowski wyjechał z Polski. Osiadł w Czechach, gdzie związał się z reżyserem Lukášem Trpišovským. Jego kariera aktorska odżyła, ponadto zajął się tłumaczeniem czeskich sztuk na polski. Niedawno razem z partnerem wystawiali sztukę "Jaki ten świat jest wielki!" we Wrocławskim Teatrze Lalek. 

44-latek regularnie przyjeżdża do kraju, by widywać się z synem, z którym ma bardzo dobry kontakt. Jakiś czas temu aktor zaangażował się projekt "Myśl o seksie", namawiający do regularnych badań na obecność wirusa HIV.

Dziennikarz "Faktów" TVN wziął ślub ze swoim partnerem. Na weselu bawiły się gwiazdy [FOTO]

Te polskie gwiazdy dokonały coming outu
10 Zobacz galerię
fot. Iliya Pitalev/SPUTNIK Russia/East News