Obserwuj w Google News

Małgorzata Ostrowska broni LGBT. Ostro odpowiada na słowa prezydenta [WIDEO]

2 min. czytania
25.06.2020 12:16
Zareaguj Reakcja

Małgorzata Ostrowska, wokalistka znana z zespołu Lombard, otwarcie wsparła środowiska LGBT. Nagrała film, w którym komentuje kontrowersyjne i zdaniem wielu homofobiczne słowa prezydenta Andrzeja Dudy. Nagranie spotkało się z głośnym odzewem. 

Małgorzata Ostrowska przeciw homofobii
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/ EAST NEWS

Małgorzata Ostrowska to popularna polska wokalistka, która ogromną popularność zdobyła w latach 80., występując w zespole Lombard. Grupa wylansowała takie hity jak "Szklana pogoda" czy "Mister of America", które nucą kolejne  pokolenia fanów. Charakterystyczną cechą Ostrowskiej były barwne kostiumy i mocny makijaż, dające jej obraz artystki niepokornej, czasem łączonej nawet ze stylistyką punkową. Po zakończeniu współpracy z Lombardem kontynuuje karierę solową, na swoim koncie ma także epizod aktorski, w "Podróżach Pana Kleksa" zaśpiewała słynną "Meluzynę".

"Meluzyna" stała się nieoficjalnym hymnem społeczności LGBT w Polsce, a sama Ostrowska nigdy nie ukrywała, że jest jej sojuszniczką i zamierza walczyć o tolerancję dla miłości niezależnie od preferencji seksualnych.

- Piękna pani Meluzyna pokochała starego Pustoraka, czyli miłość nieuznawana przez „poprawny” świat. Może właśnie o to chodzi? Nie przypisując sobie zbyt wiele, mam też nadzieję, że niebagatelną sprawą był taki, a nie inny sposób wykonania - tłumaczyła odbiór piosenki.

Z powodu skonkretyzowanych poglądów wokalistka miała mieć problemy, odwołano między innymi jej koncert w Londynie. Gwiazda jednak nie ustaje w próbie wytłumaczenia rodakom, że LGBT nie jest żadnego rodzaju zagrożeniem i namawia do tolerancji.

 Ofelia wspiera środowisko LGBT+. Iga Krefft w teledysku do utworu "To do Pana" [WIDEO]

Małgorzata Ostrowska o LGBT. Odniosła się do słów Andrzeja Dudy

Środiwska LGBT były oburzone słowami prezydenta Andrzeja Dudy, który powiedział:

- Próbuje się nam wmówić, że LGBT to ludzie. A to jest po prostu ideologia.

Wiele osób taką wypowiedź potraktowała jako homofobiczną. Należy do nich także Małgorzata Ostrowska, która postanowiła odnieść się do sprawy. Na swoim profilu na Instagramie opublikowała filmik, na którym występuje w koszulce z napisem "jestem przeciw homofobii". W krótkim nagraniu wsparła środowiska LGBT i odniosła się do kontrowersyjnej wypowiedzi prezydenta.

- Mam mnóstwo w znajomych i przyjaciół o innej orientacji seksualnej. Ludzi tych niezmiernie cenię. (…) Chciałabym zaznaczyć, że nie zadaję się ideologią, tylko z normalnymi, żywymi ludźmi, których kocham - poinformowała.

Nagranie spotkało się z entuzjastycznym odbiorem fanów artystki.

- Pani Małgosiu Pani zawsze będzie naszą tęczową Meluzyną. Kochamy Panią.

- Jak zawsze Pani Małgosia radosna, życzliwa, mądra i rozsądna - czytamy w komentarzach.