Obserwuj w Google News

Laura Łącz ma niską emeryturę. Aktorka "Klanu" nie może zrezygnować z pracy. "Nie utrzymałabym się"

2 min. czytania
08.03.2021 17:03
Zareaguj Reakcja

Laura Łącz została zapytana o wysokość swojej emerytury. Choć świadczenie, które co miesiąc trafia do aktorki "Klanu" jest niewysokie, gwiazda nie zamierza narzekać na swój los. "Od świtu do zmierzchu pracuję" - podkreśla.

Laura Łącz
fot. Pawel Wisniewski/East News

Laura Łącz to znana polska aktorka, która zdobyła sympatię widzów dzięki kultowej roli Gabrieli Wilczyńskiej w serialu "Klan". Gwiazda związana jest z produkcją już od 18 lat. Wcześniej fani mogli ją oglądać w takich produkcjach, jak "Filip z konopi", "Wierne blizny" czy "Dłużnicy śmierci". Choć Laurze Łącz nie można odmówić sporego dorobku artystycznego, jej emerytura za ponad 40 lat pracy jest niewysoka.

- Jestem bardzo aktywna zawodowo: pracuję w serialu, mam swoją firmę, wydaję książki, uczę studentów, ale już dawno należy mi się odpoczynek. Prawda jest taka, że bez tych dodatkowych zajęć nie utrzymałabym się z mojej emerytury - wyznała aktorka "Klanu" kilka miesięcy temu w rozmowie z "Faktem". Jak podaje tabloid, świadczenie emerytalne 66-latki wynosi nieco ponad 1000 złotych.

Zobacz także:  Zenek Martyniuk będzie miał wysoką emeryturę. O takiej kwocie artyści mogą tylko pomarzyć

Aktorka "Klanu" Laura Łącz szczerze o niskiej emeryturze

W jednym z ostatnich wywiadów Laura Łącz po raz kolejny odpowiedziała na pytania dotyczące swojej emerytury. W rozmowie z "Twoim Imperium" przyznała, że mimo niewielkiej wysokości świadczenia stara się nie narzekać. Gwiazda nie zazdrości innym celebrytkom, które w mediach społecznościowych chwalą się kolejnymi wakacjami w egzotycznych krajach.

- Jako domatorka nie lubię podróżować, więc nie zazdroszczę tym wszystkim celebrytom [...] Poza tym ja nie leżę na kanapie i nie pachnę, ponieważ od świtu do zmierzchu pracuję [...] To, że mam niską emeryturę, jest moją osobistą sprawą. Nie żalę się i nie narzekam, bo to po prostu nie leży w moim charakterze - powiedziała dosadnie gwiazda "Klanu".