Obserwuj w Google News

Książę Harry poruszająco żegna księcia Filipa. "Był mistrzem grillowania i legendą przekomarzania"

2 min. czytania
13.04.2021 15:43
Zareaguj Reakcja

Książę Harry w poruszających słowach pożegnał księcia Filipa. Mąż Meghan Markle, który jakiś czas temu zrezygnował z pełnienia obowiązków na królewskim dworze, wspomina ukochanego dziadka.

Książę Harry
fot. TOLGA AKMEN/AFP/East News

Książę Harry niedawno wrócił do Londynu, aby wziąć udział w uroczystościach pogrzebowych księcia Filipa. 99-letni mąż  królowej Elżbiety II zmarł w piątek 9 kwietnia. Wcześniej przebywał w szpitalu w związku z pogorszeniem stanu zdrowia i operacją serca. Wiadomość o jego śmierci zasmuciła całą rodzinę królewską i miłośników brytyjskiej monarchii. Pogrzeb księcia odbędzie się 17 kwietnia i będzie miał charakter prywatny.

Tuż po ogłoszeniu wiadomości o śmierci księcia Filipa, na profilach członków rodziny królewskiej w mediach społecznościowych pojawiły się oficjalne komunikaty. Teraz przyszedł czas na bardziej osobiste pożegnanie. Kilka wzruszających słów oraz pamiątkowe zdjęcie opublikował książę William. Teraz jego młodszy brat - książę Harry - podzielił się swoimi wspomnieniami o dziadku.

Zobacz także:  Książę William żegna księcia Filipa w osobistym wpisie. "Mój dziadek był niezwykłym człowiekiem"

Książę Harry żegna księcia Filipa w osobistym wpisie

Książę Harry wspomina swojego dziadka w wyjątkowy sposób.

- Mój dziadek był człowiekiem służby, honoru i wielkiego humoru. Był autentycznie sobą - z bardzo ostrym dowcipem, a dzięki swojemu urokowi mógł skupiać uwagę każdego towarzystwa. Także dlatego, że nigdy nie było wiadomo, co może powiedzieć [...] Był dziadkiem, mistrzem grilla i legendą przekomarzania się, zawadiackim aż do samego końca. W tym momencie, dziadku, dziękuję za twoją służbę, twoje poświęcenie dla babci i za to, że zawsze byłeś sobą. Będzie nam ciebie bardzo brakowało, ale zawsze będziesz wspominany przez naród. I przez świat. Meghan, Archie i ja, a także twoja przyszła prawnuczka, zawsze będziemy mieć dla ciebie specjalne miejsce w naszych sercach - zapewnił książę Harry w oświadczeniu, które można znaleźć na stronie jego fundacji Archewell.