Obserwuj w Google News

Krzysztof Krawczyk zaczął karierę jako 14-latek. Ale wcale nie w muzyce. W tym filmie wystąpił

2 min. czytania
28.04.2021 14:40
Zareaguj Reakcja

Krzysztof Krawczyk był jednym z barwniejszych polskich artystów. Na scenie obecny był przez wiele lat. Jego głos i przeboje kojarzy każdy. Okazuje się, że zanim został muzykiem, zaczął karierę filmową. Wystąpił z rolą w znanym filmie z 1960 roku "Szatan z siódmej klasy".

Krzysztof Krawczyk
fot. PIOTR FOTEK/REPORTER/EAST NEWS

Krzysztof Krawczyk był wybitnym polskim muzykiem, który wylansował dziesiątki hitów. "Parostatek", "Za Tobą pójdę jak na bal", "Ostatni raz zatańczysz ze mną", czy nowsze - "Bo jesteś Ty" i "Chciałem być". Artysta wiódł barwne życie, nie stronił od eksperymentów nie tylko muzycznych. Choć wszyscy znamy go przede wszystkim jako piosenkarza z niezwykłym, zapadającym w pamięć barytonem, to on, zanim zaczął karierę muzyczną, mógł myśleć o filmie. Dowodem na to jest znana produkcja, w której wystąpił jako nikomu nieznany nastolatek.

Zobacz także: Krzysztof Krawczyk miał pomysł na swój własny grób. Menedżer spełni wolę artysty

Krzysztof Krawczyk zagrał w filmie "Szatan z siódmej klasy"

Śmierć Krzysztofa Krawczyka dla wszystkich jego fanów była prawdziwym wstrząsem. Wiele zapomnianych utworów artysty przeżywa prawdziwy renesans, a odtworzenia w sieci wyraźnie rosną. Cały czas na grobie piosenkarza w Grotnikach przybywa kwiatów i zniczy, upamiętniających zmarłego. Wiele utworów Krawczyka poruszało tematykę miłosną, a ich inspiracją często była żona Ewa. Czy można dziś sobie wyobrazić polską muzykę bez obecności takiego twórcy, jak właśnie Krzysztof Krawczyk? Okazuje się, że gwiazdor nie od początku myślał o karierze muzycznej. Zaczynał bowiem... w filmie - i to nie byle jakim.

14-letni Krzysztof Krawczyk zagrał w "Szatanie z siódmej klasy". Jego rola nie była wielka, raczej epizodyczna, jednak na ekranie pojawia się wielokrotnie, jako uczeń tytułowej klasy i kolega Adasia Cisowskiego. Na YouTube pojawiło się nawet wideo, na którym widać wiele spośród ujęć z udziałem Krawczyka. Piosenkarz sam także chętnie się nimi chwalił. W jednym z facebookowych postów pokazał zdjęcie, wzdychając w komentarzu do Poli Raksy: "W tej scenie (Szatan z siódmej klasy) jestem najbliżej Poli Raksy, najpiękniejszej gwiazdy polskiego kina! Poznajecie mnie?".

Oto fragmenty filmu z udziałem Krzysztofa Krawczyka.

"Poza "Szatanem z siódmej klasy" Krzysztof Krawczyk wystąpił w kilku innych filmach: "Polowanie na muchy" czy "Próba ognia i wody". Pojawił się także we własnej osobie w serialu "Świat według Kiepskich".

RadioZET.pl/AS