Obserwuj w Google News

Joaquin Phoenix aresztowany. Gwiazdor "Jokera" zatrzymany przez policję

Maciej Friedrich
2 min. czytania
13.01.2020 11:16
Zareaguj Reakcja

Joaquin Phoenix, aktor nagrodzony Złotym Globem za doskonałą kreację w "Jokerze", został zatrzymany przez policję. Gwiazdor na kilka dni przed ogłoszeniem oscarowych nominacji został aresztowany za udział w proteście zorganizowanym przed budynkiem Kongresu.

Joaquin Phoenix aresztowany. Gwiazdor "Jokera" zatrzymany przez policję
fot. TASOS KATOPODIS/Getty AFP/East News

Joaquin Phoenix rolą w "Jokerze" stworzył kreację, która ma szanse przejść do historii. Znany między innymi z "Gladiatora" i "Spaceru po linie" aktor stworzył postać, która już teraz przez wielu widzów uznana została za kultową. Dowodem talentu Phoenixa jest statuetka Złotego Globu, którą otrzymał 6 grudnia 2019 roku. Zdaniem krytyków gwiazdor ma ogromne szanse na tegoroczną statuetkę Oscara, nominacje ogłoszone zostaną dziś, 13 stycznia 2020.

Joaquin znany jest z walki o prawa zwierząt. Aktor, który od 3. roku życia jest weganinem, został Człowiekiem Roku PETA, organizacji zajmującej się prawami zwierząt. Wyprodukował także film "The Animal People" opowiadający o aktywistach.

 Schody z filmu „Joker" hitem wśród turystów. To miejsce podbija Nowy Jork

Joaquin Phoenix w rękach policji. Gwiazdor "Jokera" aresztowany

Na kilka dni przed ogłoszeniem oscarowych nominacji Joaquin Phoenix został aresztowany. Aktor brał udział w proteście klimatycznym pod budynkiem Kongresu.

- Czasami zastanawiamy się, co możemy zrobić dla klimatu. I jest coś, co możemy zrobić dziś i jutro: dokonać wyboru tego, co konsumujemy. Są rzeczy, których nie możemy uniknąć. Sam przyleciałem tutaj samolotem, ale możemy zmienić nawyki żywieniowe - mówił aktor przed zatrzymaniem.

Phoenix nie jest jedyną osobą zatrzymaną za udział w proteście. Pod Kongresem protestowało ok. 300 osób. Do aresztu trafił także inny hollywoodzki gwiazdor, Marteen Sheen, ojciec Charliego Sheena. Sam protest został zorganizowany przez Jane Fondę

 Joker: Zakończenie filmu miało być bardziej przerażające? Zdradzono szczegóły

 

RadioZET.pl/onet.pl/MF