Obserwuj w Google News

Jacek Rozenek w szpitalu po udarze. Jego stan zdrowia się poprawia [NOWE INFORMACJE]

Maciej Friedrich
2 min. czytania
30.05.2019 10:32
Zareaguj Reakcja

Jacek Rozenek przebywa w szpitalu od połowy maja. Popularny aktor przeszedł udar, a stan jego zdrowia był bardzo poważny. Według najnowszych doniesień rehabilitacja, którą przechodzi, przynosi rezultaty. Gwiazdor „Barw Szczęścia” powoli wraca do zdrowia.

Jacek Rozenek w szpitalu po udarze. Jego stan zdrowia się poprawia [NOWE INFORMACJE]
fot. Mariusz Gaczynski/East News

Jacek Rozenek przebywa w jednym z warszawskich szpitali po tym, jak doznał rozległego udaru mózgu. Stan aktora był bardzo poważny, gwiazdor ma sparaliżowaną prawą część ciała i porusza się na wózku, stracił również mowę. Przed Rozenkiem długotrwała rehabilitacja, jednak jak dowiedział się „Super Express”, już teraz widać efekty pracy rehabilitantów i logopedów. 

Jacek Rozenek po udarze – w jakim jest stanie?

– Byłem u Jacka w szpitalu. Jest coraz lepiej. Zaczyna wypowiadać pojedyncze słowa – zdradziła dziennikowi przyjaciółka Jacka.

Choć ciało byłego męża Małgorzaty Rozenek-Majdan nadal jest niesprawne, można mówić o dużym sukcesie. Jak podkreślił Emilian Kamiński, dyrektor Teatru Kamienica, w którym występuje Rozenek, nie ma żadnych wątpliwości, że aktor wróci do pełnej sprawności.

– To twardziel, proszę się o niego nie martwić. Z tego, co wiem, to Jacek wraca do zdrowia, także czekamy na niego. W trakcie jego nieobecności w spektaklu „SPA, czyli Salon Ponętnych Alternatyw” zastąpi go Norbert Kaczorowski. Jacek to wspaniały aktor i człowiek. Zachorował, jak wróci do zdrowia, to będzie u nas. To jest wiadome. Poza tym jest współtwórcą tego spektaklu. Jak tylko stanie na nogi, to wraca do pracy.

Jacek Rozenek miał poczuć się źle właśnie w trakcie objazdowej trasy spektaklu „SPA, czyli Salon Ponętnych Alternatyw”. Jak informował „Super Express”, prowadził wtedy samochód i resztkami sił udało mu się zatrzymać i wezwać pogotowie.

DOWIEDZ SIĘ: Dieta pacjenta po udarze mózgu - co trzeba wiedzieć?

Jacek Rozenek – kariera zawodowa

Jacek Rozenek jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Popularność zyskał serialowymi kreacjami w „Klanie” oraz „Barwach szczęścia”. Na swoim koncie ma także liczne role teatralne i filmowe. Jest także jednym z najpopularniejszych aktorów dubbingowych. Podkładał między innymi głos głównemu bohaterowi gry komputerowej „Wiedźmin”, która stała się międzynarodowym hitem. Sprawdził się również doskonale w roli prowadzącego „Pytanie na śniadanie” na antenie TVP2. W 2014 roku wystąpił w polsatowskiej edycji „Tańca z gwiazdami”, gdzie zajął szóste miejsce.

RadioZET.pl/se.pl/MF