Zamknij
Uczestnicy 1. edycji "Big Btoher"
  • Janusz Dzięcioł
  • Piotr Gulczyński
  • Klaudiusz Sevkovic
  • 10 Zobacz
fot. MAREK ZAWADKA/REPORTER/ EAST NEWS

3 marca minęło 20 lat od emisji premierowego odcinka 1. edycji polskiego "Big Brothera". Czym po dwóch dekadach zajmują się uczestnicy kultowej odsłony show? Ich losy potoczyły się bardzo różnie, nie wszyscy wybrali karierę w mediach.

"Big Brother" w Polsce okazał się przełomem. Reality show, w którym widzowie mogli podglądać uczestników zamkniętych wspólnie w jednym budynku praktycznie przez całą dobę, było czymś nowym i przetarło szlaki dla kolejnych formatów tego typu. Choć ciężko w to uwierzyć, pierwszy odcinek premierowej serii polskiej edycji, która do dziś uznawana jest za kultową. Zdaniem wielu osób żadna kolejna odsłona, włączając w to dwie najnowsze, które pojawiły się w 2019 roku, nie powtórzyła sukcesu premiery. Bardzo często jako tajemnicę sukcesu wymienia się doskonale dobranych uczestników, którym daleko było do aspirujących celebrytów. Choć wykazywali się charyzmą, byli na tyle "normalnymi" ludźmi, że widzowie mogli się z nimi utożsamiać. Nie bez znaczenia byli także prowadzący, Martyna Wojciechowska i Grzegorz Miecugow stworzyli świetnie przyjęty duet.

Big Brother: mija 20 lat od premiery programu. Jak zmienili się uczestnicy?

Pierwsza odsłona "Big Brothera" cieszyła się niezwykłą popularnością, finałowy odcinek oglądało niemal 10 milionów telewidzów. Historyczne zwycięstwo w 1. edycji odniósł Janusz Dzięcioł, jednak widzowie pokochali niemal wszystkich uczestników. Świadczyć o tym mogą dwa filmy fabularne, w których mogliśmy ich oglądać. "Gulczas, a jak myślisz" i "Yyyreek! Kosmiczna nominacja" uznawane są za ekranowe potworki, ale ich powstanie doskonale pokazuje, jakim zjawiskiem był pierwszy "Wielki Brat". Jak zmienili się i czym zajęli najwięksi bohaterowie 1. edycji? Sprawdź w naszej galerii.

ZOBACZ TAKŻE:  Big Brother: Klaudiusz Sevković pokazał syna. Tiger wyrósł na przystojniaka [FOTO]