Obserwuj w Google News

Barbara Kurdej-Szatan popłakała się na Pol'and'Rock Festival. Zapytali ją o Straż Graniczną [FOTO]

2 min. czytania
07.08.2022 15:34
Zareaguj Reakcja

Barbara Kurdej-Szatan była gościem na Pol'and'Rock Festival 2022. Obecny na widowni żołnierz poprosił aktorkę o komentarz w sprawie Straży Granicznej. Kurdej-Szatan zalała się łzami. 

Barbara Kurdej-Szatan
fot. YouTube/Zbigniew Hołdys

Barbara Kurdej-Szatan była jedną z gwiazd Akademii Sztuk Przepięknych na Pol'and'Rock Festival 2022. Aktorka odpowiadała na pytania osób z publiczności. Nagle do mikrofonu podszedł mężczyzna podający się za żołnierza i poprosił gwiazdę o wytłumaczenie się z poglądów na temat służb broniących polskiej granicy. 

Przypomnijmy, że w listopadzie zeszłego roku Kurdej-Szatan wywołała skandal swoim wpisem o funkcjonariuszach Straży Granicznej.

K***a! K***a! Co tam się dzieje? To jest k***a „straż graniczna”? „Straż”? To są maszyny bez serca bez mózgu bez niczego!  Maszyny ślepo wykonujące rozkazy! K***a! Jak tak można?! Boli mnie serce, boli mnie cała klatka piersiowa, trzęsę się i ryczę! Mordercy! Chcecie takiego rządu wciąż? Który zezwala na takie rzeczy, wręcz rozkazuje tak się zachowywać? K***a! - napisała w sieci.

Była to reakcja aktorki na nagranie, w którym kobiety z dziećmi na rękach były szarpane przez pograniczników. Za swój wpis Barbara Kurdej-Szatan usłyszała zarzut zniesławienia funkcjonariuszy Straży Granicznej. Nie przyznała się do winy. 

Redakcja poleca

Pol'and'Rock Festival 2022: Barbara Kurdej-Szatan rozpłakała się po pytaniu żołnierza

Mężczyzna krytycznie ocenił postawę Barbary Kurdej-Szatan wobec służb strzegących bezpieczeństwa obywateli. 

Kiedy my tam razem biegamy, ty śpisz albo pijesz kawę. Kiedy my w nocy biegamy z tymi uchodźcami, ty jesteś w knajpie. Moje pytanie jest krótkie: dlaczego tak? - powiedział. 

Aktorka początkowo nie zrozumiała pytania, ale po chwili dotarło do niej, do czego pije jej rozmówca. 

Ja ci powiem tak, w prawie europejskim jest napisane, że zadań, które są niezgodne z prawem, żołnierz nie musi wykonywać. Bo są niezgodne z prawem. Ja straciłam swoją pracę za to, co powiedziałam. Niejedną. Rozumiem, że boją się o swoją pracę, ale push-backi są nielegalne - odpowiedziała. 

Publiczność nagrodziła ją głośnymi brawami. Po chwili Kurdej-Szatan zakryła twarz i zaczęła płakać. Widzowie, poruszeni reakcją aktorki, dodali jej otuchy jeszcze głośniejszym aplauzem. 

Basia, zobacz, co się dzieje - pocieszała ją prowadząca. 

Wzruszona Barbara Kurdej-Szatan wstała i odwdzięczyła się publiczności brawami. 

Gwiazdy zwolnione z TVP
8 Zobacz galerię
fot. Mateusz Grochocki/East News, VIPHOTO/East News, VIPHOTO/East News