,

Antek Królikowski zagra Zenka Martyniuka. Kogo pokonał na castingu?

Redakcja
24.09.2018 10:17

Zenek Martyniuk jest postacią tak popularną, że rozpoczęły się prace nad filmem o jego życiu. W rolę głównego bohatera ma wcielić się Antek Królikowski. Na castingu musiał zmierzyć się z wieloma zdolnymi kolegami.

Antek Królikowski zagra Zenka Martyniuka. Kogo pokonał na castingu?
fot. Jan Bogacz/TVP/East News

Do Polski powróciła moda na disco polo. Popularna w latach 90. „muzyka chodnikowa” przez jakiś czas znajdowała się w cieniu, aby ponownie zyskać ogromną popularność. Artyści z tego kręgu muzycznego to obecnie przepis na sukces tanecznych festiwali. Niekwestionowanym „królem disco polo” jest Zenek Martyniuk. Jego popularność jest tak duża, że reżyserka Katarzyna Jungowska zdecydowała się na nakręcenie fabularnej historii o karierze lidera zespołu Akcent. Scenariusz i budżet mają być przygotowane, brakuje jedynie obsady. Producenci zapowiedzieli otwarte castingi, które mają odbyć się 29 września w Bielsku Podlaskim. Tymczasem, jak donosi „Super Express”, główna rola została już obsadzona.

Antek Królikowski wcieli się w Zenka Martyniuka

Jak dowiedział się „Super Express”, casting do roli Martyniuka wygrał Antek Królikowski, którego możemy oglądać między innymi w serialu „Diagnoza”. Królikowski zdobył rolę, mimo że wcześniej pod uwagę mieli być brani inni aktorzy. Mówiono między innymi o kandydaturze Piotra Głowackiego, Jacka Braciaka czy Dawida Ogrodnika. Antek musiał zatem poradzić sobie wyjątkowo dobrze.

„Super Express” donosi również, że aktor bardzo zaangażował się w przygotowania do roli. Miał między innymi bacznie obserwować Zenka Martyniuka podczas jednego z jego koncertów. Jak opowiedział dziennikowi jeden ze świadków:

– Stał pod samą sceną i uważnie przyglądał się Zenkowi. Obserwował, jak gwiazdor zachowuje się podczas rozmowy i jak porusza się na scenie. Potem chodził za nim jak cień, aby zobaczyć, jaki Zenek ma kontakt z fanami.

To nie pierwsza rola Królikowskiego w filmie o gwieździe estrady. Ma na swoim koncie kreację Eugeniusza Bodo w telewizyjnym serialu „Bodo” z 2016 roku.

RadioZET.pl/se.pl/MF

Logo radiozet Dzieje się