Obserwuj w Google News

Obrzydliwa dieta siostry króla Karola. Zdradzono sekret śniadania księżniczki

2 min. czytania
24.06.2024 19:09

Księżniczka Anna ma dziwne zachcianki na śniadanie. Personel pałacu Buckingham ujawnił, co musi podawać siostrze króla Karola III.

Księżniczka Anna
fot. Backgrid/East News

Księżniczka Anna ma osobliwą zachciankę

Ostatnio głośno jest o siostrze króla Karola III. Księżniczka Anna miała bowiem wypadek. Członkini brytyjskiej rodziny królewskiej słynie ze swojej pracowitości. Jest najbardziej zarobioną z royalsów. Z tego powodu wie, że podstawa to dobre śniadanie. Okazuje się, że jej dieta z pewnością nie jest dla wszystkich.

Jak podaje Mirror, według personelu pałacu Buckingham księżniczka Anna lubi zaczynać dzień od miski owoców i chociaż pozornie nie ma w tym nic złego, istnieje pewien składnik dania, który może wywołać odruch wymiotny. Chodzi o to, że córka Elżbiety II woli, żeby banany w potrawie były przejrzałe, a nawet spleśniałe.

Darren McGrady - były szef kuchni rodziny królewskiej, powiedział w rozmowie z "Today": - Księżniczka Anna prawie zawsze wolała, żeby banany były prawie czarne – niż po prostu dojrzałe – ponieważ łatwiej się trawiły - wyznał. Członkowie rodziny królewskiej posługują się tradycyjną zastawą stołową. Z tego powodu śniadanie trzeba było specjalnie przygotować. - Najpierw odcina się końcówki banana. Następnie skórkę banana kroi się na środku od końca do końca, aby można było otworzyć nieobrany owoc. Kroi się go w koła i je się widelcem - wyjawił McGrady.

Redakcja poleca

Księżniczka Anna i król Karol mają dziwny zwyczaj związany z posiłkiem

Przejrzałe banany to nie jedyna osobliwość księżniczki dotycząca posiłków. Według Mirror, siostra króla nie je drugiego śniadania, ale gdy jest w trasie, nosi przekąski w torebce. Jej córka - Zara Tindall, ujawniła kiedyś, że zawsze je kiwi. Ten owoc zawiera więcej witaminy C niż pomarańcza oraz ma dużą dawkę witaminy K. Może także wspomagać trawienie mięsa i innych białek. Zwyczaj z pomijaniem śniadania ma dzielić ze swoim bratem.

Zobacz także

Księżniczka Anna jest również znana z tego, że lubi śledzie. Jej ulubione rybne przysmaki pochodzą z Fortune Kippers - 140-letniej firmy z siedzibą w Whitby w North Yorkshire. Na stronie internetowej firmy czytamy: "Wiadomo, że członkowie rodziny królewskiej lubią nasze śledzie, a Jej Wysokość Księżniczka Anna napisała do Barry'ego i Dereka, informując ich, jak bardzo przepada za ich śledziami". Istnieje też dusza szansa, że księżniczka pija popołudniową herbatę, podobnie jak jej zmarła matka. Ma też przepadać za bażantami.

Źródło: Radio ZET/Mirror

Nie przegap