Obserwuj w Google News

Szukasz informacji o Beyonce, Bieberze czy Bruno Marsie? Uważaj na wirusy!

Redakcja
1 min. czytania
20.09.2017 16:00
Zareaguj Reakcja

Specjaliści z firmy McAfee, specjalizującej się w zabezpieczeniach przed wirusami komputerowymi, ostrzegają fanów światowej sławy gwiazd, takich jak Bruno Mars, Beyonce, Justin Bieber czy Avril Lavigne: wyszukując informacje o tych gwiazdach możesz paść ofiarą wirusa!

Szukasz informacji o Beyonce, Bieberze czy Bruno Marsie? Uważaj na wirusy!

Avril Lavigne, Bruno Mars, Carly Rae Jepsen, Justin Bieber czy Beyonce to artyści, którzy znaleźli się w tegorocznym zestawieniu najniebezpieczniejszych celebrytów w sieci, przygotowanym przez firmę McAfee. Lista zawiera nazwiska czy pseudonimy gwiazd, których wyszukiwanie w sieci często naraża internautów na cybernetyczne zagrożenia, takie jak wirusy. Użytkownicy sieci, wpisując nazwiska ulubionych gwiazd i wyszukując informacji o nich, często wchodzą na strony niewiadomego pochodzenia, na których czai się złośliwe oprogramowanie gotowe wykraść nam dane do logowania, nasze dane osobowe czy korzystając z naszego komputera rozsyłać spam i infekować komputery znajomych.

Na pierwszym miejscu tego zdecydowanie niechlubnego zestawienia jest Avril Lavigne, piosenkarka, która - choć od dłuższego czasu nie wydała już żadnej płyty - nadal chętnie "szuka się" w sieci. Potem jest Bruno Mars oraz bożyszcze nastolatek - Zayn Malik. Oto pełna dziesiątka listy McAfee:

1. Avril Lavigne

2. Bruno Mars

3. Zayn Malik

4. Carly Rae Jepsen

5. Celine Dion

6. Calvin Harris

7. Justin Bieber

8. Diddy

9. Katy Perry

10. Beyonce

- Nie pozwól, by cyberprzestępcy uderzyli w zły akord: zachowuj czujność podczas wyszukiwania informacji o swoich ulubionych gwiazdach i nie bądź ofiarą złośliwego oprogramowania i innych oszustw - ostrzegają specjaliści z McAfee.

RadioZET.pl/securingtomorrow.mcafee.com/SA