Obserwuj w Google News

Massimo Morante nie żyje. Gitarzysta tworzył muzykę do kultowych horrorów jak np. "Świt żywych trupów"

1 min. czytania
24.06.2022 09:14
Zareaguj Reakcja

Massimo Morante nie żyje. Gitarzysta był współzałożycielem rockowego zespołu Goblin. Tworzył ścieżki dźwiękowe do kultowych horrorów.

Massimo Morante
fot. alberto mandolesi/YouTube

Massimo Morante nie żyje. Artysta był kompozytorem oraz gitarzystą progresywnego rockowego zespołu Goblin. Formacja tworzyła przez lata ścieżki dźwiękowe do kultowych horrorów.

Massimo Morante nie żyje. Gitarzysta miał 70 lat

O śmierci artysty poinformowali jego koledzy z zespołu. Muzycy opublikowali smutny wpis w mediach społecznościowych.

Z wielkim smutkiem i niedowierzaniem ogłaszamy, że dziś odszedł od nas Massimo Morante, założyciel i niezastąpiony gitarzysta zespołu Goblin.

Massimo Morante zmarł 23 czerwca 2022 roku w wieku 70 lat.

Massimo Morante nie żyje. Kim był gitarzysta?

Morante i Claudio Simonetti założyli grupę Goblin w 1972 roku, nagrywając demo pod nazwą Oliver. Potem podpisali kontrakt z Cinevox i zmienili nazwę na Cherry Five. W 1975 roku wydali swój debiutancki album, który przyciągnął uwagę reżysera filmu "Profondo Rosso". Dario Argento zatrudnił muzyków do nagrania ścieżki dźwiękowej do włoskiego thrillera. Wówczas formacja zdecydowała się na kolejną zmianę nazwy. Goblin miał odzwierciedlać obranie "horrorwej ścieżki" przez zespół.

Oglądaj

W późniejszych latach muzycy stworzyli dźwięki do horroru "Suspiria" z 1977 roku, a także do kultowego filmu George'a A. Romero "Świt żywych trupów".

Po tym dokonaniu Morante opuścił zespół i rozpoczął solową karierę. Stworzył albumy takie jak "Abbasso" i "Corpo A Corpo". W 1982 roku wrócił do grupy Goblin, z którą nagrał kolejny soundtrack, tym razem do filmu "Tenebre".