Obserwuj w Google News

Liam Reilly nie żyje. Uczestnik Eurowizji zmarł nagle w wieku 65 lat

1 min. czytania
04.01.2021 10:48
Zareaguj Reakcja

Liam Reilly nie żyje. Wokalista, członek zespołu Bagatelle i reprezentant Irlandii w Konkursie Piosenki Eurowizji 1990 zmarł nagle w Nowy Rok. Uczestnik Eurowizji miał 65 lat.

Liam Reilly
fot. Youtube screen

Liam Reilly nie żyje. Gwiazdor Eurowizji zmarł nagle w piątek, 1 stycznia. Śmierć artysty potwierdziła jego rodzina w oficjalnym oświadczeniu.

Liam Reilly nie żyje. Uczestnik Eurowizji zmarł nagle w wieku 65 lat

Liam Reilly był irlandzkim wokalistą i autorem tekstów. Rodzina poinformowała, że muzyk odszedł nagle w swoim domu w wieku 65 lat.

Artysta zdobył największą popularność jako członek rockowego zespołu Bagatelle, który powstał ponad 40 lat temu. Formacja nagrała przeboje „Summer in Dublin” i „Second Violin”. Była także inspiracją dla wielu znanych później grup, m.in. U2.

- To jeden z najlepszych piosenkarzy i autorów tekstów, jakich Irlandia kiedykolwiek miała – stwierdził promotor, Joe Gallagher w rozmowie z BBC.

Liam Reilly na Eurowizji 1990

Liam Reilly odniósł również ogromny sukces w Konkursie Piosenki Eurowizji. W 1990 roku muzyk reprezentował Irlandię i zajął wysokie 2. miejsce z utworem „Somewhere in Europe”, przegrywając jedynie z reprezentantem Włoch, Toto Cutugno.

Artysta skomponował także kolejny utwór Irlandii na Eurowizji. W 1991 roku jego piosenkę „Could It Be That I'm In Love” zaśpiewała Kim Jackson.

Agathon Iakovidis nie żyje. Uczestnik Eurowizji zmarł nagle w wieku 65 lat

RadioZET.pl/bbc.com