Obserwuj w Google News

Ewelina Lisowska nazwana rasistką. Internauci z USA atakują ją za występ w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

Piotr Krajewski
2 min. czytania
21.10.2019 16:00
Zareaguj Reakcja

Ewelina Lisowska występuje w nowej edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. W jednym z odcinków wcieliła się w postać znanego rapera — Wiza Khalify. Występ piosenkarki dotarł nawet do amerykańskich internautów, którzy posądzili Polkę o rasizm. Ewelina Lisowska postanowiła się bronić i skomentowała sprawę na Instagramie.

Ewelina Lisowska nazwana rasistką internauci z USA atakują ją za występ w Twoja Twarz Brzmi Znajomo
fot. Youtube screen

Ewelina Lisowska zaatakowana przez Amerykanów za występ w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

Ewelina Lisowska zmaga się z masowym hejtem ze strony amerykańskich internautów po występie w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. W jednym z październikowych odcinków wokalistka wcieliła się w rapera Wiza Khalifę i wykonała jego wielki przebój „Black and Yellow”.

>>  Ewelina Lisowska na zdjęciu sprzed 12 lat. Fani zszokowani metamorfozą [FOTO]

Okazuje się, że występ Eweliny Lisowskiej jako Wiz Khalifa dotarł do Stanów Zjednoczonych. Nie przypadł jednak do gustu tamtejszym internautom. Wielu z nich uznało go za rasistowski, a charakteryzację piosenkarki określiło mianem „blackface” — czyli stylem teatralnego makijażu charakteryzującym się malowaniem twarzy na ciemny kolor. Niektórzy Amerykanie odbierają tę formę charakteryzacji za obraźliwą i rasistowską.

Ewelina Lisowska postanowiła zareagować na oskarżenia i skomentowała całą sprawę na swoim Instagramie.

Twierdzą, że to blackface, że to obraźliwe i że jestem rasistką. Ludzie masowo wchodzą na mój profil, wyzywają mnie od rasistowskich świń — mówi gwiazda.

Hejt jest tak duży, że Ewelina Lisowska stara się usuwać obraźliwe komentarze i blokować kolejnych użytkowników. Uczestniczka „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” pokazała też screena jednej z prywatnych wiadomości, którą dostała na Instagramie. Internauta napisał jej wprost „zabij się”.

Nie jestem złym człowiekiem, więc nie pozwolę się obrażać. Nie chcę tej negatywnej energii. Nie jestem rasistką. Nikogo z tego tytułu nie wyśmiałam, nie obraziłam, nie zabiłam, nie prześladowałam, więc proszę mi tego nie zarzucać — dodaje.

Program „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” krytykowane w USA

Sprawa Eweliny Lisowskiej to nie pierwszy raz, kiedy występ w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” spotyka się z ogromną krytyką w Stanach Zjednoczonych. W 2018 roku amerykańskie media były oburzone występem Boogiego jako Drake’a.

RadioZET.pl/PK