Obserwuj w Google News

Tym razem już nie w Polsce. Eurowizja Junior 2021 odbędzie się we Francji

2 min. czytania
09.12.2020 12:56
Zareaguj Reakcja

Eurowizja Junior 2021 odbędzie się we Francji – poinformowali organizatorzy popularnego konkursu. Przypomnijmy, że tegoroczną Eurowizję dla Dzieci wygrała właśnie reprezentantka Francji, Valentina. Ostatnie dwie edycje imprezy odbywały się w Polsce.

Valentina Eurowizja Junior 2020
fot. Nathalie Guyon / EBU / junioreurovision.tv

Eurowizję Junior 2021 zorganizuje Francja. Francuska telewizja publiczna wyraziła chęć organizacji konkursu po wygranej Valentiny na Eurowizji Junior 2020, która odbyła się w Polsce.

Valentina z Francji – ile ma lat i kim jest zwyciężczyni Eurowizji Junior 2020? [WIEK, PIOSENKA]

Eurowizja Junior 2021 odbędzie się we Francji. Kiedy konkurs?

Eurowizja Junior 2021 odbędzie we Francji. Będzie to pierwszy raz, kiedy konkurs zostanie zorganizowany w kraju nad Sekwaną.

Organizatorzy nie zdradzili dokładnej daty i miejsca Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2021. Wszystko na to wskazuje, że impreza odbędzie się w listopadzie 2021 roku – właśnie w tym miesiącu były organizowane ostatnie edycji Eurowizji Junior.

Na ten moment w Eurowizji Junior 2021 zobaczymy na pewno Hiszpanię, Holandię i gospodarza imprezy, Francję. Telewizja Polska nie potwierdziła jeszcze udziału.

Przypomnijmy, że Eurowizję Junior 2020 wygrała Valentina z Francji. Utalentowana piosenkarka zdobyła 1. miejsce z piosenką „J’imagine”. To pierwsze zwycięstwo Francji w tym konkursie.

Polska gospodarzem Eurowizji Junior w 2019 i 2020 roku

Polska była organizatorem ostatnich dwóch edycji Eurowizji Junior. W 2018 roku po zwycięstwie Roksany Węgiel w konkursie, Telewizja Polska starała się o organizację imprezy w 2019 roku. Europejska Unia Nadawców (EBU) przyjęła kandydaturę Polski, a Eurowizja Junior 2019 odbyła się w Gliwicach.

Zwycięstwo  Viki Gabor sprawiło, że TVP ponownie wyraziła chęć organizowania konkursu w Polsce, co spotkało się z pozytywną decyzją EBU. Mimo pandemii koronawirusa Eurowizję Junior 2020 udało się zorganizować w Warszawie w formie zdalnej. Warto dodać, że Polska to pierwszy kraj w historii, który był gospodarzem tego konkursu dwa lata z rzędu.