Obserwuj w Google News

Najgorsze ubrania na lato. Tych rzeczy nigdy nie noś w upały

2 min. czytania
03.07.2024 15:03

Jak ubierać się w upalne dni? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Niektóre tkaniny nie oddychają i nie przepuszczają powietrza, dlatego lepiej zrezygnować z nich latem. Oto trzy pozycje z naszej czarnej listy. Koniecznie zapamiętajcie te nazwy!

Najgorsze ubrania na lato
fot. Shutterstock

Najgorsze ubrania na lato

Lato w pełni. Od kilku tygodni słupki rtęci na termometrach wskazują około 25, a ostatnio nawet ponad 30 stopni Celsjusza. Wiele osób buszuje więc po sieciówkach w poszukiwaniu ubrań, które będą najlepsze na upalne dni. Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupowych szaleństw? Przede wszystkim na materiał. To właśnie od niego zależy, czy dane ubranie będzie przewiewne, czy będziemy się w nim pocić. Latem warto postawić między innymi na len, wiskozę i bawełnę. Świetnie sprawdzi się również modal oraz lyocell. 

Tego nie zakładaj latem. Trzy najgorsze tkaniny

A których materiałów lepiej unikać? Przede wszystkim tych, które są sztuczne i nieprzewiewne. Na czarnej liście powinien znaleźć się między innymi poliester. Tkanina ta nie pochłania wilgoci i nie oddycha. Dodatkowo łatwo się elektryzuje i może przywierać do ciała. Oczywiście poliester nie jest pozbawiony zalet. Ubrania wykonane z tego materiału są wytrzymałe, trwałe i odporne na zagniecenia.

Redakcja poleca

Latem dobrze jest unikać również akrylu. To sztuczny materiał, który nie przepuszcza powietrza, a co za tym idzie - bardzo łatwo się w nim spocić. Ponadto ubrania wykonane z tej tkaniny szybko się mechacą. Jeżeli natomiast chodzi o zalety akrylu, to jest to odporność na uszkodzenia oraz... cena. Swetry czy bluzy wykonane z tego materiału są znacznie tańsze niż na przykład z wełny. Czy jednak nie lepiej zainwestować w jeden, ale porządny kardigan? Naszym zdaniem zdecydowanie tak.

Trzecią i zarazem ostatnią pozycją na naszej czarnej liście jest nylon. Materiał ten - podobnie jak poliester i akryl - nie oddycha i nie przepuszcza powierza. Lepiej więc unikać go w upalne dni. 

Źródło: Radio ZET

Nie przegap