Obserwuj w Google News

Antek Królikowski jako znany polityk w filmie "Polityka" Patryka Vegi

2 min. czytania
28.06.2019 10:10
Zareaguj Reakcja

Patryk Vega z reguły tworzy bardzo kontrowersyjne filmy. Teraz jednak rzucił wyzwanie samemu sobie. Reżyser zamierza rozliczyć się z politykami, a najnowsza zapowiedź jego filmu jest bardzo mocna. 

Antoni Królikowski na premierze filmu Patryka Vegi pt. "Polityka"
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Patryk Vega znany jest z tego, że rozlicza się w swoich produkcjach z różnymi grupami społecznymi i zawodowymi. Tak już było ze Służbami Bezpieczeństwa, z lekarzami, farmaceutami, policjantami, a teraz czas na naprawdę mocny materiał. Patryk Vega postanowił rozliczyć się z... politykami! Na Instagramie reżyser opublikował fragment sceny przedstawiającej dwóch polityków w dwuznacznej sytuacji. Ta zapowiedź jest naprawdę mocna!

Zobacz także: Filmy akcji: 6 najlepszych produkcji, które musicie obejrzeć

Antek Królikowski zagra w "Polityce"

Jeżeli wydawało ci się, że "Botoks" był mocnym filmem, szykuj się na prawdziwą petardę! Patryk Vega postanowił rozliczyć się z politykami i, sądząc po zapowiedziach filmu "Polityka", nie zważa na konwenanse. 

Redakcja poleca

Reżyser w wywiadach opowiadał, że ma zamiar ukazać polskich polityków z ich prywatnej strony. Dodał też, że jeden z wątków będzie homoseksualny. Sądząc po najnowszej zapowiedzi, wiemy który. 

W wideo, które pojawiło się na profilu Vegi, występują Antek Królikowski oraz Janusz Chabior. Wcielają się w dwóch polityków, a patrząc po tej scenie, nie sposób nie domyślić się, jakich. 

Poznajecie tych dwóch panów - napisał pod filmikiem na Instagramie.

Ich postacie wzorowane są na dwóch znanych politykach: Antonim Macierewiczu i Bartłomieju M. Bohaterowie filmu tańczą wtuleni w siebie. Następnie Chabior głaszcze Królikowskiego po nodze.

Przez 18 miesięcy prowadziłem dokumentację, rozmawiałem z wieloma politykami. Oni opowiedzieli mi o kulisach tej relacji. Dlatego pokażę w filmie fascynację między ministrem a jego podwładnym. W moim filmie nie przez przypadek postać ministra ma fetysz na punkcie męskich łydek i kostek. Po prostu je uwielbia - mówił Vega w rozmowie z "Faktem".

Niektóre wątki z pewnością są fikcją artystyczną, ten film jednak bez wątpienia będzie jedną z najmocniejszych produkcji w polskim kinie. Czekacie na niego?

Zobacz także: "Bad Boy" - ile odcinków ma serial i kiedy oglądać w Polsacie oraz online?

"Polityka" - o czym jest film Patryka Vegi? 

"Polityka" była jednym z najbardziej kontrowersyjnych filmów Patryka Vegi w ostatnich latach. Świadczyć o tym może m.in. opisana powyżej scena. To jednak nie wszystko.

Tym razem reżyser postanowił rozliczyć się z polskimi politykami. Każda ze scen tej produkcji zrobiona jest w groteskowy sposób. I choć sam Vega zapowiedział, że zbieg postaci i skojarzenia widzów są przypadkowe, wszyscy doskonale zdają sobie sprawę z tego, kim są bohaterowie filmu, których przedstawił na ekranie. 

Zobacz także: "Oczy diabła" - kiedy premiera filmu Patryka Vegi i gdzie obejrzeć? [ZWIASTUN]

Oglądaj

Filmy Patryka Vegi można kochać, albo nienawidzić. Niezależnie od powodu każda z jego nowych produkcji ściąga przed kinowe ekrany miliony widzów. Zobacz, jakich aktorów można najczęściej zobaczyć w filmach Patryka Vegi. 

Gwiazdy filmów Patryka Vegi - sprawdź, kto gra w jego filmach