Obserwuj w Google News

Mikołaj Roznerski zagra męża Agnieszki Osieckiej w nowym serialu TVP

Sylwia Wamej
2 min. czytania
30.07.2019 11:10
Zareaguj Reakcja

Mikołaj Roznerski zagra w nowym serialu o Agnieszce Osieckiej. 35-letni aktor wcieli się w postać Wojciecha Frykowskiego, męża legendarnej artystki. Co jeszcze wiadomo o nowym serialu TVP?

Mikołaj Roznerski
fot. Instagram.com/ Mikołaj Roznerski

Mikołaj Roznerski w serialu o Agnieszce Osieckiej. Kogo zagra?

Mikołaj Roznerski zagra w nowym serialu Telewizji Polskiej. 35-letni aktor wcieli się w postać Wojciecha Frykowskiego, producenta filmowego, amanta i męża Agnieszki Osieckiej. Jak dowiedział się „Super Express”, osoby Frykowskiego nie mogło zabraknąć w scenariuszu, a rola ukochanego artystki przypadła właśnie Roznerskiemu.

Twórcy serialu chcą przedstawić historię burzliwego związku Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Frykowskiego. Producent filmowy poślubił Agnieszkę Osiecką w 1963 roku w Zakopanem. Małżeństwo po ślubie zamieszkało w Radonicach pod Warszawą. Agnieszka i Wojciech rozwiedli się zaledwie rok po ślubie. W 1966 roku Agnieszka Osiecka ponownie wyszła za mąż. Poślubiła reżysera Wojciecha jesionkę.

Wojciech Frykowski: Kim był mąż Agnieszki Osieckiej?

Tymczasem Wojciech Frykowski wyjechał do USA, razem ze swoim przyjacielem Romanem Polańskim. W USA spotykał się z Abigail Folger, przyjaciółką Sharon Tate, aktorki, modelki i żony Romana Polańskiego.

Podczas gdy Roman Polański przebywał w Europie, kręcąc nowy film, Frykowski i Folger opiekowali się Sharon, gdy ta była w ósmym miesiącu ciąży. Wojciech Frykowski został zamordowany razem z narzeczoną i przyjaciółmi: Sharon Tate, Jayem Sebringem i Stevenem Parentem przez członków sekty „Rodzina” (The Family) Charlesa Mansona w posiadłości Polańskiego w Beverly Hills w Kalifornii.

Nowy serial TVP opowie o losach Agnieszki Osieckiej, słynnej poetki, autorki tekstów, pisarki i reżyserki. Fabuła będzie rozciągnięta w ciągu kilku lat. W roli młodej Agnieszki Osieckiej widzowie zobaczą Elizę Rycembel, z kolei w roli dorosłej Osieckiej zobaczymy Magdalenę Popławską.

 

RadioZEt.pl/ SW