Obserwuj w Google News

Glenn Close z nominacją do Oscara i Złotej Maliny za tę samą rolę. Aktorka przejdzie do historii?

2 min. czytania
16.03.2021 08:07
Zareaguj Reakcja

Glenn Close może przejść do historii. Wszystko za sprawą nominacji za rolę w filmie "Elegia dla bidoków". Aktorka może otrzymać prestiżowego Oscara, ale także niechlubną Złotą Malinę za tą samą kreację aktorską.

Glenn Close
fot. Lacey Terrell/Netflix

Glenn Close z nominacją do Oscara i Złotej Maliny za tę samą rolę. 15 marca 2021 roku Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ogłosiła nominacje do Oscarów 2021. Pod wieloma względami nominacje były zaskakujące. Przypadek Glenn Close jest jednak niezwykle interesujący. Aktorka ma szansę na prestiżową statuetkę za rolę w filmie "Elegia dla bidoków", jednak za tę samą rolę jest nominowana do antyoscarów, czyli Złotych Malin.

Zobacz także:  Oscary 2021: Polak z nominacją w kategorii "najlepsze zdjęcia"

Glenn Close z nominacją do Oscara i Złotej Maliny za tę samą rolę. Aktorka przejdzie do historii?

Glenn Close w "Elegii dla bidoków" wcieliła się w babcię głównego bohatera - kobieta jest niezwykle ważna w jego życiu, dlatego Close często pojawia się na ekranie. Nominacja do Złotych Malin miała być przyznana ze względu na to, że zdaniem niektórych krytyków, Close stworzyła nieco groteskową postać, ukrytą pod grubymi okularami. Natomiast Amerykańska Akademia Filmowa doceniła jej wysiłek i wyróżniła ją.

Redakcja poleca

W świecie filmu wielokrotnie trafiały się sytuacje, gdy film otrzymywał nominację do Złotych Malin i Oscarów, jednak jeśli Glenn Close otrzyma obie statuetki, to przejdzie do historii. Jak podaje spidersweb.pl - Sandra Bullock znalazła się kiedyś w takiej sytuacji, jednak otrzymała statuetki w tym samym roku, ale za dwie różne role. 

Glenn Close z nominacją do Oscara i Złotej Maliny. Gdzie obejrzeć "Elegię dla bidoków"?

Film "Elegia dla bidoków" miał premierę w listopadzie 2020 roku. Produkcja przedstawia losy mężczyzny, który pochodzi z Ohio, ale studiuje prawo na prestiżowym Uniwersytecie Yale. Przykre wydarzenia w rodzinie sprawiają, że musi wrócić do domu, o którym tak bardzo chciał zapomnieć. J.D próbuje na nowo ułożyć relacje z rodziną, odkrywając jak duży wpływ na niego miała.

Film "Elegia dla bidoków" jest dostępny na platformie Netflix. Poniżej można zobaczyć oficjalny zwiastun.

Zobacz także:  Tom Ellis w nowej komedii romantycznej Netflixa. O czym opowie "Players" z gwiazdorem "Lucyfera"?

10 seriali Netflixa, które skasowano zbyt wcześnie. Których najbardziej nam żal?

RadioZET.pl